1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Hastalığı sefa içinde atlatıyoruz
Hastalığı sefa içinde atlatıyoruz

Hastalığı sefa içinde atlatıyoruz

Darıca Belediye Meclisi AKP Üyesi Nafiz Çığlıkı pembe tablo çizdi. Çığlık, Covid sürecine dair, “Avrupa’da çekilen cefanın karşılığında ülkemizdeki insanların ne kadar sefa içerisinde bu hastalığı atlatmaya çalıştığına tanık oluyoruz" dedi

A+A-

Darıca Belediye Meclisi’nde 2020 yılının son toplantısında AKP Grubu adına söz alan Nafiz Çığlık pembe bir tablo çizdi. Söz aralarında muhalefete de göndermede bulunan Çığlık, Covid sürecine yönelik değerlendirmesinde, !Dönem içerisinde sağlık politikaları üzerine devletimizin ve hükümetimizin yapmış olduğu politikaları zaman içerisinde eleştiren çevreler oldu.

DOĞRU VE YERİNDE YATIRIMLAR

 

nafiz-ciglik.jpg

Bugün şehir hastaneleri, sağlıklı ve sosyal toplum alanları başta olmak üzere  ne kadar doğru ve yerinde yatırımda bulunulduğu; bugün Avrupa’da çekilen cefanın karşılığında ülkemizdeki insanların ne kadar sefa içerisinde bu hastalığı atlatmaya çalıştığına hepimiz şahitlik ediyor ve saygı duyuyoruz” dedi. Çığlık ayrıca şunları kaydetti:

GENELDE GÜÇLÜ YERELDE

ÇOK KIYMETLİ ÇALIŞMALAR

“Kovid-19 süreci dünyanın tüm devletlerinde hatta dışarıdan giriş yapılmayan ülkelerde, hatta adalarda gözüken bir hastalık haline geldi. Bu aşamada ülkemizin ne kadar güçlü politikalarla hastalığı alt üst etmeye çalıştığı, bunun yanı sıra yerel yöneticilerimiz belediye başkanımızın önderliğinde çok kıymetli çalışmalar yaptığına hep beraber şahitlik ediyoruz.

100 MİLYAR TL’NİN

ÜZERİNDE ÖDENEK SAĞLANDI

Darıca basınımızda partimiz genel başkanının almış olduğu yaptırım kararları, uygulamalar bir takım siyasetçiler tarafından eleştirilmiş durumda. Biz bunlara istinaden AK Parti Darıca İlçe Başkanlığımız adına elbette ki bir cevap metni hazırlanarak sunuldu. Fakat biz buradan tekrar deklare etmek istiyoruz ki Covid-19 sürecinde hükümetimiz ekonomiksel olarak tüm Türkiye’de başvuru yapan ev hanımından öğrencisine, işçisinden memuruna ihtiyacı olan herkese ekonomiksel yardımlar yapmıştır. 100 milyar liranın üzerinde bir ödenek sağlanmıştır.

HARCAMALARI DEVLETİMİZ KARŞILADI

Avrupa’nın bütün kentlerinde sağlık harcamaları kişiler tarafından karşılanırken bizim devletimizde bütün harcamalar devletimiz tarafından karşılandı. Hatta yeni gelecek ilacın dahi vatandaşlarımıza ücretsiz olarak dağıtılmasına karar verilmiştir. Biz ülkemizle ve yöneticilerimizle gurur duyuyoruz. Belediye Başkanımızın şahsında Cumhurbaşkanımızı, Sağlık Bakanımızı, tüm kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticilerini takdir ve teşekkür ediyor, hepsine şükranlarımızı sunuyoruz.

Bu dönem içinde her yıl kutlanan bir Öğretmenler Günü’nü atlatmış olduk. Biz siyasi ayırım gözetmeksizin tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyor, kamu kurumlarında çalışan özellikle emniyet güçlerimize, sağlık çalışanlarımıza, polislerimize, askerlerimize hepsine teşekkürlerimizi şükranlarımızı sunuyoruz.

Devletimiz adına kanunlar çerçevesinde görevini layıkıyla yerine getiren; kişinin bize oy verip vermediği anlamında bakılmaksızın hepsine tekrardan şükranlarımızı sunuyoruz.

KARABAĞ ARTIK TÜRK TOPRAĞI

Bilindiği üzere 30 yıldır kanayan yaramız vardı. Bu da ülkemizin dışında iki devlet bir millet anlayışıyla bir Azerbaycan ve Karabağ problemimiz vardı. Çok şükür ülkemizin ve Azerbaycan Hükümeti’nin güçlü politikaları sayesinde Karabağ artık bir Türk toprağı haline geldi.

 

Evveliyatına çok fazla girmeksizin 1991’de Hocalı’ katliamında 600’ün üzerinde insanımız şehit edildi. Türkiye Cumhuriyeti tam o tarihte 1991, 1992 yıllarında inisiyatif aldı. Avrupa Güvenlik Konseyi, AGİT denilen bir kuruma kendi adına müracaat ederek Karabağ'ın Azerbaycan toprağı olduğuna dair bir karar çıkarılması hükmünde bulundu. Bugün bu başarıya imza atılmıştır. Ben bundan dolayı Sayın Cumhurbaşkanımız’ın Karabağ adına kuvvetlendirdiği politikaların ve Sayın Aliyev’in Azerbaycan Milleti adına güçlü ve iradeli duruşu adına kendilerine teşekkür ediyorum. Karabağ artık bir Türk toprağı olmuştur. Hepimize de hayırlı uğurlu olsun.

2-3 MİLYONUN ÜZERİNDE

MASKE DAĞITILMIŞTIR

Belediye başkanımızın Covid-19 süreci içerisinde yapmış olduğu bir çok kıymetli yatırımlar, hamleler var. Başından beri unutulmuş olabilir ama hatırlatmakta fayda var. Kimsenin, hastalığın daha ne olduğunu bilmeden Darıca’yı ev ev dolaşarak maske dağıtım projesi gerçekleştirdiniz. Bu belki 2-3 milyon adedin üzerine çıkmıştır. Onun yanında istekte bulunan ihtiyaç sahipleri tüm vatandaşlara belediyemiz ve bizlerin adına erzak dağıtımında bulundunuz. Ve bu dağıtım işini hiçbir şekilde dillendirmediniz. Bunların ekonomiksel maliyeti çoktur ama vatandaşımızın malını vatandaşa sizlerin aracılığıyla iletmiş olduk. O günden bugüne yapmış olduğunuz tüm yatırımlar için sizlere AK Parti Grubu adına çok teşekkür ediyorum.

Hükümet Konağı, Sağlık Bakanlığı marifetiyle inşallah bu dönem karşılığını bulacak. Devletin işi demeden tüm işleri kendinize vazife görerek harcadığınız zamana da teşekkür ediyorum. Hükümet Konağı hayırlı olsun.”

 

Çığlık’ın konuşmasının ardından CHP’li Meclis Üyesi Tuncer Saltaş kısa bir söz alıp Çığlık’ın “aşılar ücretsiz” açıklamasına atfen, “Sadece Çin aşıları ücretsiz diğerleri ücretli olacak” dedi.

 

Bu haber toplam 796 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.