1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. “Hakkaniyetli ve adaletli bir uygulama değildir”
“Hakkaniyetli ve adaletli bir uygulama değildir”

“Hakkaniyetli ve adaletli bir uygulama değildir”

İyi Parti Gebze İlçe Başkanı Av. Burak Uluköylü, “Gebze Belediyesi Personeli’nin sadece Temizlik İşleri çalışanlarına enflasyon farkı uygulanıp diğer çalışanlara uygulanmaması hakkaniyetli ve adaletli bir uygulama değildir” dedi.

A+A-

İyi Parti Gebze İlçe Başkanı Av. Burak Uluköylü Gebze Belediyesi çalışanlarına yapılmayan zamla ilgili olarak açıklamada bulundu. İyi Partili Avukat Burak Uluköylü yaptığı açıklamada, “Gebze Belediyesi Başkanımız Sayın; Zinnur Büyükgöz;  Kamuoyunda ve dün belediye meclisinde de gündeme gelen “Belediye Personeli”nin sadece Temizlik İşleri çalışanlarına enflasyon farkı uygulanıp diğer çalışanlara uygulanmaması hakkaniyetli ve adaletli bir uygulama değildir. Bu konuda da çalışma yapıyoruz masamızda konu deyip top çevirmenin, lafı eveleyip gevelemenin manası yok.

 

“ELİNİZİ BİRAZ DAHA HIZLI TUTUN LÜTFEN”

Bugün açıklanan TÜFE %79,6 ÜFE 144,61 oranlarına rağmen personelin tamamına değil de bir kısmına %30 enflasyon farkı verip, diğerlerine vermemek; başta Anayasa ile güvence altına alınan ‘Eşitlik İlkesi’ ve ‘Ayrımcılık Yasağı’ aykırılık teşkil eder, hatırlatmak istedim.

Bu konuda yaptığınız çalışmalarınızda elinizi biraz daha hızlı tutun lütfen. Önceliğinizi ve enerjinizi hafta sonu Cumhurbaşkanımızın ilimize yapacağı ziyarete ilişkin Gebze Belediye personelinin programa katılım noktasında teşvik etmeye değil, enflasyon farkını tüm personele uygulama çalışmasına vermenizi bekliyoruz.

.

“KEYFİYETLE DEĞİL, KANUNLA YÖNETİLİR”

Türk hukukunda, ‘Eşitlik İlkesi’ ve ‘Ayrımcılık Yasağı;’ Anayasamızın 10. maddesi başta olmak üzere; ‘Herkes, dil, ırk, renk, cinsiyet, siyasi düşünce, felsefi inanç, din, mezhep ve benzeri sebeplerle ayırım gözetilmeksizin kanun önünde eşittir.’ hükmü, 4857 sayılı İş Kanunu’nun 5. Maddesi; ‘İş ilişkisinde dil, ırk, cinsiyet, siyasal düşünce, felsefî inanç, din ve mezhep ve benzeri sebeplere dayalı ayırım yapılamaz.’ hükmüyle ve birçok özel kanundaki hükümle hukuki güvence altına alınmıştır. Resmi Kurum ve Kuruluşlar kamu yararı önceliğinde keyfiyetle değil, kanunla yönetilir” dedi.

 

Haber: Hanifi SURUN

Bu haber toplam 540 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.