GTÜ girişimcilik zirvesi

GTÜ girişimcilik zirvesi

Girişimciliğe toplumun her kesiminde farkındalık oluşturmak ve ülkemizin genç girişimci potansiyelini nicelik ve nitelik bakımından geliştirmek amacı ile GTÜ tarafından düzenlenen Girişimcilik Zirvesi gerçekleştirildi. Zirveye Başbakan Yardımcısı Fikri Iş

GELECEĞİN GİRİŞİMCİLERİNE YÖN VERDİ:

 

Üniversite-sanayi işbirliğinin en iyi örneklerinden birini sergileyen Gebze Teknik Üniversitesi(GTÜ) tarafından 9-10 Mayıs 2018 tarihlerinde The Green Park Pendik Hotel & Convention Center’da 4. Girişimcilik Zirvesi düzenlendi. Zirvenin açılış törenine Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, GTÜ Rektör V. Prof. Dr. M. Hasan Aslan, Kocaeli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, OSB başkanları, sanayiciler, akademisyen ve öğrenciler katıldı. Girişimcilik Zirvesi’nde, bu yıl teknolojik dönüşümün iş dünyasında hızla yayılmasına vurgu yapılarak “Dönüşümü yönet, geleceği inşa et” temasını ile teknolojik dönüşümün ulaştığı en son nokta olan “Endüstri 4.0.”ın başlatacağı yeni dönem ve sağladığı fırsatlar, “Teknolojik Dönüşüm” ile gelen muazzam değişim, bu değişimin girişimcilik ekosistemindeki yansımaları alanının öncü aktörlerinin deneyimleri ve girişimcilik hikâyeleri ışığında değerlendirildi.

img_6986.jpg

 

KOCAELİ BİR FIRSAT

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan zirve açılış töreninde GTÜ Tanıtım Filmi gösteriminin ardından protokol mensupları selamlama konuşmalarını gerçekleştirdiler. İlk olarak Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler konuşma yaparak girişimcilik ruhunun toplumumuzda yaygınlaştırılması gerekliliğinden söz etti. Zirvede konuşan Kocaeli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu ise Kocaeli’nin 102 ARGE Merkezi,  8 tane tasarım merkezi ile İstanbul’dan sonra en fazla ARGE Merkezi olan il olduğunu söyledi. Bu nedenle Kocaeli’nin öğrenciler için çok önemli bir fırsat olduğunu ifade etti.

GTÜ İşletme Fakültesi Dekanı ve Organizasyon Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ebru Tümer Kabadayı girişimcilik zirvelerinin her yıl üzerine artılar yükleyerek devam ettiğini belirterek destek olan herkese teşekkür etti.

 

img_7239.jpgimg_6803.jpg

ZİRVE İLHAM KAYNAĞI OLACAK

GTÜ Rektör Vekili Muhammed Hasan Aslan, yaptığı konuşmada zirvede paylaşılacak bilgi ve deneyimlerin girişimcilere ilham kaynağı olacağını söyledi. Aslan Girişimcilik Zirvesi’nin hayata geçmesinde büyük emeği olan GTÜ Eski Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün’e, organizasyon komitesi başkanı Prof. Dr. Ebru Tümer Kabadayı’ya, organizasyonda emeği geçen tüm akademisyen ve öğrencilere, maddi manevi desteklerini esirgemeyen GTÜ paydaşlarına teşekkür etti.

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy ise, “Türkiye’de girişimciliğin teşvik edilmesi ve desteklenmesi adına birçok mevzuatta yapılan değişikliklerle girişimciler desteklenmekte ve onların önü açılmaktadır. Gebze Teknik Üniversitemizin yapmış olduğu bu organizasyonda girişimcilerimize örnek oluşturabilecek başarılı deneyimlerin sahiplerinin burada konuşmacı olarak yer alması ve genç arkadaşlarımızın bu deneyimlerden yararlanmasına fırsat verilmesi yönüyle bu zirvenin yeni girişimcilerin ortaya çıkmasına önemli katkılar sağlayacağına olan inancım tam.” ifadelerini kullandı.

Ülkemizin geleceği açısından heyecan oluşturan böylesine bir zirvede katılımcılarla birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti belirterek sözlerine başlayan Başbakan Yardımcısı Fikri Işık genç girişimci adaylarına inovatif düşüncenin önemini anlattı. Konuşmasında ülkeler için nitelikli insanın önemini ifade eden Işık, nitelikle birlikte girişimci ruha sahip olan ülkelerin çağın efendileri olacağını söyledi.

5 OTURUM YAPILDI

9-10 Mayıs tarihlerinde yapılan 4. GTÜ Girişimcilik Zirvesinde 5 oturumda; Teknolojik dönüşümün öncü aktörleri, teknolojik dönüşümde organize sanayi bölgelerinin rolü, teknolojik dönüşümün getirdiği yönetsel yenilikler, teknolojik dönüşümde kadın girişimciler, teknolojik dönüşüm ve dijital girişimcilik konuları alanlarında sektörünün en önemli isimleri tarafından değerlendirildi. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.