GTO’da üye eğitimleri

GTO’da üye eğitimleri

GTO üyelerinden gelen talepler ve uygulamada yaşanan sıkıntılardan hareketle ‘Şirket Birleşmeleri ve Devralmaları’ konulu bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Üye ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda üye gelişim ve eğitim programları düzenlemeye devam eden ve bu konuda öncü olan Gebze Ticaret Odası (GTO), Nisan ayı itibariyle başlattığı şirketlere ilişkin kurumsallaşma ve şirketleşmedeki temel konuları işlediği toplantılara bir yenisini daha ekledi.
GTO Odası üyelerinden gelen talepler ve uygulamada yaşanan sıkıntılardan hareketle Şirket Birleşmeleri ve Devralmaları konulu bilgilendirme toplantısı düzenledi.
GTO Başkanı Abdurrahman Aslantaş toplantıda yaptığı konuşmada, konunun gerek Türk Ticaret Kanunu ve gerekse Sermaye Piyasası Kanunu’nda yer almakla birlikte uygulama açısından sıkıntılarla karşılaşılan, çoğu kez bir uzman yardımına başvurulan bir konu olduğunun altını çizdi.
Başkan Aslantaş, şirket birleşme ve devralmalarının ekonomik açıdan da oldukça hacimli işlemler olduğunu belirten Aslantaş, bu durumun da alıcı bakımından karar verilmesi çok kolay olmayan bir süreci de beraberinde getirdiğini belirtti.
Toplantıda konu ile ilgili Finansal Analist Çağatay Yarar detaylı bir sunum yaparken program sonunda katılımcıların soruları uzmanlar tarafından cevaplandı.

toplanti.jpg

Kaynak:Cengiz Akgün

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.