1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Gezi direnişi halkın iradesidir
Gezi direnişi halkın iradesidir

Gezi direnişi halkın iradesidir

Eğitim-İş Sendikası Kocaeli 2 No’lu Şube Başkanı Bülent Metin, “Gezi direnişi hukuk tanımaz, baskıcı ve diktatörce uygulamalara karşı halkımızın kendi iradesi ile ortaya çıkmış bir direniş olarak tarihe geçmiştir” dedi

A+A-

Eğitim-İş Sendikası Kocaeli 2 No’lu Şube Başkanı Bülent Metin, Gezi’nin 7. Yıldönümüne dair açıklamasında, “Gezi direnişi hukuk tanımaz, baskıcı ve diktatörce uygulamalara karşı halkımızın kendi iradesi ile ortaya çıkmış bir direniş olarak tarihe geçmiştir” dedi. Başkan Metin, “Gezi direnişinin 7. Yıldönümünde mücadeleye devam” başlığıyla yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi:

 

ÜZERİNDEN 7 YIL GEÇTİ

 

“Ülkede kurulmaya çalışılan tek adam rejimine, kalıcıllaştırılmak istenen baskıcı, faşizan uygulamalara, haksızlığa hukuksuzluğa, demokrasinin rafa kaldırılmasına, insan haklarının yok edilmesine, doğanın katledilmesine ve gericiliğe isyanın adı olan ve milyonların var ettiği Gezi Direnişi’nin üzerinden 7 yıl geçti.

Gezi parkında başlayan direniş, o dönem için 10 yıldır ülkeyi yönetmekte olan AKP iktidarının emperyalist politikaları, anti demokratik uygulamalarının bir sonucu olarak halkta oluşan birikimlerin Türkiye’nin dört bir yanında sokaklara yansımasına sebep olmuştu.

HER TÜR FAŞİZAN BASKI UYGULANDI

Yaratılmak istenen tek adam rejimi ve buna biat eden tek tip insan modeline uygun olarak dizayn edilmek istenen korku imparatorluğuna karşı demokrasiyi, özgürlükleri ve barışı savunan halkımızın bu eylemlerde barışçıl bir ruhla ortaya koyduğu eylemler, verilen talimatlarla güvenlik güçlerince hukuk ve insanlık dışı uygulamalarla engellenmek istenmiş, silah dahil her türlü faşizan baskı uygulanmıştır.

Gezi eylemleri sırasında birçoğu ağır olmak üzere yüzlerce vatandaşımız yaralanmış, yine binlerce vatandaşımız gözaltına alınmış, eylemlere katıldığı gerekçesiyle yüzlerce kişi hakkında davalar açılmıştır.

Tüm gezi şehitlerini, direnişin 7. yıldönümünde bir kez daha saygıyla anıyoruz.

 

MÜCADELEDEN VAZGEÇMİYORUZ

Gezi direnişi hukuk tanımaz, baskıcı ve diktatörce uygulamalara karşı halkımızın kendi iradesi ile ortaya çıkmış bir direniş olarak tarihe geçmiştir.

Bugün de bizim sorumluluğumuz, halkın direnişle açtığı bu yolda yürümek, demokrasiyi, eşitliği ve özgürlüğü yeşertebilmek için mücadele etmektir.

Eğitim-İş olarak Türkiye’de bağımsızlık, demokrasi ve emek için yürüttüğümüz mücadeleden vazgeçmeyeceğiz. Bütün yasaklara, baskı ve engellemelere rağmen emek, barış, demokrasi ve özgürlük mücadelemizi güçlenerek sürdüreceğiz!” (Haber Merkezi)

Bu haber toplam 2758 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.