Gebzespor’un itibarını düşürdüler!

Gebzespor’un itibarını düşürdüler!

Recep Avcı 14 Temmuz’da yapılacak olan kongrede aday olmayacağını duyurdu, ‘’Siyaset ve belediye destekli mevcut yönetim kurulu maalesef 2 sezon boyunca Gebze sporumuzun itibarını düşürmek için elinden geleni yapmışlardır.’’

Gebzespor'da 14 Temmuz’da ki kongre öncesi Recep Avcı, sosyal medya hesabından çok sert açıklama yaptı. Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz dahil kulübün kötü duruma düşürenlere tepki gösterdi.

Avcı’nın açıklaması şöyle:

‘’Gebzespor’ un menfaatleri için aday olmayacağım…

Çünkü; Kongreden 1 gün önce 7 Haziran Saat 17.00’da Recep Kaya ve Resul Tat beni arayarak görüşmek istediler. Görüşme de daha şatafatlı kongre yapmak için kongreyi 15 gün erteleyelim dediler, (14temmuz) transfer sezonuna geç kalırız diyerek yarın yani 8 Haziran Cumartesi gün ki kongre de ben adayım diyerek oradan ayrıldım. Ve kongre de 57 kişilik iş insanı listemizle beraber göreve talip olduk.

57 kişilik yönetim listemde hiçbir sosyal, siyasi mesaj veya birilerine inat kurulmuş yönetim değil sadece Gebzespor’un başarısı için birlik beraberlik mesajı vermek için oluşturulan bir yönetim kurulu listesiydi.

YÖNETİM KURULU LİSTEM 82 KİŞİDEN OLUŞACAK

8 haziranda 57 arkadaşım, kardeşim, abimden yönetimde olduğundan haberi olmadığı halde Gebzespor için, senin için varız diyen ya Başkanım bütün Gebze orada bende Gebzespor’un başarısı için yönetimde olmak istiyorum. Beni de yönetime al diyen Gebzeliler e çok teşekkür ederim bir daha aday olursam yönetim kurulu listem 82 kişiden oluşacak.

8 Haziran’da kulübü aldığımızı düşünerek hoca ve futbolcu transfer çalışmalarına başladık. Bu süreçte bir hafta boyunca kongreyi yürüten divan başkanı ve yönetimden kulübü devir için kongre de divan tutanağında ki eksiklileri düzeltmeleri için ricada bulunduk fakat olumsuz sonuç aldık. Görevi devir almamız gereken son gün yeniden kongre kararı alındı ve araya bayram süreci girdi.

Bu bir haftalık süreçte karşılaştığımız tablo ve aldığımız geri dönüşler bizlerin içinde ki Gebzespor sevdasını körüklerken maalesef Gebze ve Gebzespor’u yönetenleri de bir nebze olsun tanıma, anlama ve kontrol etme fırsatı verdi.

SEVDAMIZ OLAN GEBZESPOR’ UN MENFAATLERİ İÇİN ADAY OLMAYACAĞIM…

Çünkü; 2020 de borçlu aldığım kulübü, hiçbir yardım almadan 1,5 sene sonra borçsuz ve lider olarak devir ettim. Devletin tüm imkanları, Gebze ve Kocaeli Büyükşehir Belediyenin tüm desteği yanında olan yönetim kulübü 12 milyon borçla devretti. Ve bunu olağan genel kurul da borçla devredeceğini de maalesef ibra etti.

8 haziranda seçilmiş olduğum başkanlığımı ve yönetim kurulunu tasvip etmeyen ve Gebze Sporun son iki sezondur başarısız olan yönetimini destekleyen ve bu başarısızlık senaryosunun içinde oldukları için nezaketen sosyal medya ya da direkt olarak şahsımı arayıp kutlamayan Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöze ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ı geldiğimiz süreçten dolayı ben tebrik ediyorum. Hakkını teslim etmek isterim ki siyaseten ilk arayan Recep kaya idi.

Siyah saçlı, kahverengi gözlü, o memleketli, bu doğulu, şu partili, şunlar yönetimde olursa maddi manevi destek olmayacakmışlar ancak bizim oğlan olursa desteğe devam ederiz diyenlere sözüm siz kimsiniz de kimin parasını kime vermiyorsunuz. 2 yıldır verdiğiniz paranın hesabını verin. Mevcut yönetime nasıl ve ne destek verdiyseniz gelecek olan yönetimlere de aynı desteği vermek sorundasınız. Siz Gebze’ linin parasının hesabını verin. Unutmayın ki siz yolcusunuz 57 kişi 7 göbek Gebzeli.

30 YILDIR MADDİ MANEVİ DESTEK VERENLER ÜYELİKTEN ÇIKARILDI

Transfer çalışmaları yaparken futbolculara Belediye Başkanı kongrede usulsüzlük olduğu için Recep Avcı’ ya kulübü devir etmeyecekler, bekleyin diye mesaj atan yöneticiler var. Yıllardır kongrelerin yapılış usul ve esaslarını iyi bilen Divan Kurulu’nun divanı yönetememesinden ve kendilerinin eksikliklerinden dolayı ortaya çıkan durumu düzeltmek istememeleri, kendileri ile yüz yüze bu durumu düzeltmeleri için görüştüğümüzde düzelteceklerini ve bizim kulübü devir almamızı söylemelerine rağmen olumlu yada olumsuz bir yazılı kararla dönüş yapmamaları da Divan Kurulunun niyetini ortaya koymaktadır. Kimlerin divan kurulunda olduğunu Gebzespor kamuoyu çok iyi biliyor.

Yine bu bir haftalık bekleme sürecinde evrakları kontrol ederken üzülerek gördük ki Gebzsporumuza 30 yıldır maddi manevi destek olan Tamer Coşkun, Serap Bayram, Fatih Eyüpoğlu, Cevat Sayan gibi 50 ye yakın kişiyi İFA yenilgisinin ertesi günü kongre üyeliğinden çıkarmış yeni üyelik yapmışlar. Üyelikten çıkarılan bu isimlere yazılı bir tebligat yapılmış mıdır? Üyelikten çıkarılma nedenleri nedir? Kamuoyunun bunları sorması, sorgulaması gerektiğini düşünüyoruz?

SİYASET VE BELEDİYE DESTEKLİ MEVCUT YÖNETİM

Siyaset ve belediye destekli mevcut yönetim kurulu maalesef 2 sezon boyunca Gebze sporumuzun itibarını düşürmek için elinden geleni yapmışlardır. En önemli deplasman maçımıza korkularından 30 dakika geç gitmişler. Futbolcular, hocalar yalnız bırakılarak şampiyonluk o maça başlamadan peşinen verilmiştir.

Gebzespor sevgisinden dolayı Aslanlar gibi tek başına bu maça giden ve bu takım benim namusumdur diyen Yusuf Öztürk başkanıma niye şov yaptırdınız diye yöneticilere fırça atanlar asıl şovu siz devletin, Gebzelilerin parasıyla yapmaya çalıştınız. Onu da beceremediniz.

Gebze spor için 2 yıl sabır ettik madem sizin planınız var buyurun yeter ki Gebzespor’u şampiyon yapın. Biz de Gebzesporumuzun birlik ve başarısı için söylediklerimizin hepsini sinemize çekelim, yutalım…Dün olduğu gibi sizleri yine alkışlayalım.

14 Temmuz’da Gebzespor sevdalıları olarak taraftarlarımızla, tribündeki kardeşlerimizle Gebze Ticaret odasının önünden toplanıp şanlı kongre için orada olacağız

Tüm adaylara başarılar diliyorum. Ancak önceden test yaptırmanızı, icazet almanızı tavsiye ediyorum. Çünkü olmaz ya saç renginizi, göz renginizi, teninizi, memleketinizi, siyasi çizginizi ya da duruşunuzu beğenmezler, kulübü devir etmezler…

Ez cümle Kimse ama kimse unutmasın…

Gebzespor yanlız değildir…’’.

Kaynak:Cengiz Akgün

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.