1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Gebze İşçi Dayanışma Evi açıldı
Gebze İşçi Dayanışma Evi açıldı

Gebze İşçi Dayanışma Evi açıldı

Gebze İşçi Dayanışma Evi, SOL Parti Başkanlar Kurulu Üyesi Önder İşleyen ve eğitimci Feray Aytekin Aydoğan’ın katılımıyla gerçekleşti

A+A-

aa.jpg

Gebze İşçi Dayanışma Evi, SOL Parti Başkanlar Kurulu Üyesi Önder İşleyen ve eğitimci Feray Aytekin Aydoğan’ın katılımıyla gerçekleşti. Açılışta işçiler söz olarak, işçi sınıfının örgütlenme ve mücadelesi için İşçi Dayanışma Evi’nin çok önemli bir adres olacağına inandıklarını ifade etti.

Gebze İşçi Dayanışma Evi Açılışında konuşan Önder İşleyen, “İşçi Dayanışma Evi, bizim yolumuzun ve fikrimizin somut bir adımı. İşçilerin, köylülerin, emekçi halkın partisini, SOL Parti’yi bu adımlarla dalga dalga örgütlüyoruz. Biz şimdi bu adımı Gebze’de atıyoruz ve ülkenin başka noktalarında çoğaltmak üzere çalışmaya devam edeceğiz” dedi. İşleyen şöyle devam etti:

YETER GİDECEKLER, GÖNDERECEĞİZ

“Gençler, kadınlar, işçiler herkes yeter defolun diyor! Bakın, TÜGVA tam bir paralel rezillik. Ama rezillikleri bununla da sınırlı değil. Tarikatı, cemaati, çetesiyle devlete paraleller arasında paylaştılar. Bu rezilliğe artık yeter! Bu çürümüşlük gidecek, bu çürümüşlüğü biz göndereceğiz. AKP ve MHP şimdi çözülen ve dağılan iktidarlarını bir kez daha zorbalık ve hileyle ayakta tutmaya çalışacak, biz ülkenin dört bir yanında adım adım birleşerek buna karşı duracak bir gücü yaratıyoruz.

SERMAYE PROGRAMI HALKA UMUT OLAMAZ

Açık ki resmi muhalefet çizgisi halkın sorunlarına yanıt verecek bir çözüme sahip değil. TÜSİAD’ın çizgilerini çizdiği bir sermaye programı halka umut olamaz. Tam da buradan işçi dayanışma evinden emeğin kurucu iradesiyle emeğin Türkiye’sini kurma irademizi buradan ortaya koyuyoruz. TÜSİAD’ların, patronların ve onların siyasi uzantılarının ülkeyi bu sömürü çemberinde tutma girişimlerine karşı geleceğin kapısını aralayacak olan biziz, sosyalist SOL’dur. Bunu başaracağız, bu buluşma da bunun kanıtlarından birisi. Biz, tek adam rejimine hayır derken, kurucu bir muhalefet ve halkın kurucu iradesini de örgütleyeceğiz. Bu güçle şimdi Devrimci Demokratik Cumhuriyet mitinglerinde buluşmaya çağırıyoruz.”

MÜCADELE İLE GÖNDERECEĞİZ
Eğitimci Feray Aytekin Aydoğan ise “Tek adam rejiminin mücadele etmeden gitmeyeceğini biliyoruz. Her alanda emekçilerin cephesini, kadınların cephesini, gençlerin cephesini örmek zorundayız. Devrimci Demokratik Cumhuriyet mücadelemizi örgütleyeceğiz” dedi.

aaa.jpg

Gebze İşçi Dayanışma Evi faaliyetlerini Hacı Halil Mahallesi, İsmetpaşa Caddesi, Beşiroğlu Altın Han, birinci kattaki yerinde sürdürecek.

 

Bu haber toplam 580 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.