1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Fatih’te göreve yeni başlayan personel eğitimden geçti
Fatih’te göreve yeni başlayan personel eğitimden geçti

Fatih’te göreve yeni başlayan personel eğitimden geçti

Gebze Fatih Devlet Hastanesi’nde göreve yeni başlayan temizlik, güvenlik, klinik destek ve teknik servis personellerine oryantasyon (genel uyum) eğitimi verildi.

A+A-

Gebze Fatih Devlet Hastanesi’ne yeni katılan temizlik, güvenlik, klinik destek ve teknik servis çalışanlarına oryantasyon (genel uyum) eğitimleri verildi. İşe yeni başlayan personelin, hastaneye ve görevine uyum sürecini kolaylaştırmak, hastanenin kurum kültürünü, genel kurallarını ve uygulamalarını aktarmak, işe ve kuruma yabancılaşmasını önlemek, sosyal kaynaşmayı hızlandırmak için tam gün olarak oryantasyon eğitimleri düzenlendi. Eğitim Birimi Sorumlu Hemşiresi Arzu Yıldırım tarafından tanışma ve kaynaşma etkinlikleriyle başlatılan eğitimde hastanenin tanıtımı, misyonu, vizyonu, hizmet alanları, yönetim yapısı ve işleyişi, hasta güvenliği, kimlik tanımlayıcılarının kullanımı, hasta mahremiyeti, hasta bilgilerinin gizliliği, renkli kodlar, hasta düşmelerini önleme, hasta transferi, iletişim eğitimleri, temel yaşam desteği eğitimi verildi.

 

ÖN TEST-SON TEST YAPILDI

Enfeksiyon Kontrol Hemşiresi Ayşe Şakar Çaloğlu tarafından enfeksiyonların kontrolü ve önlenmesi, temizlik eğitimleri, Atık Yönetim Birimi Sorumlusu Ömer Cüce tarafından atık yönetimi ve tehlikeli maddeler ve simgeleri, Hasta Hakları Birim Sorumlusu Funda Şeremet tarafından hasta hakları ve sorumlulukları, Bilgi İşlem Birim Sorumlusu Salih Göl tarafından bilgi güvenliği ve kişisel verilerin korunması, Kalite Yönetim Birim Sorumlusu Filiz Öztürk tarafından hastanenin misyon, vizyon ve temel değerleri, kalite yönetim çalışmaları ve istenmeyen olay bildirim sistemi eğitimleri, İş Sağlığı ve Güvenliği Birim Sorumlusu Coşkun Kaçakçı ile İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi Hemşireleri Arzu Genç Köroğlu ve Durgül Uğur tarafından İş Sağlığı ve Çalışan Güvenliği eğitimleri verilmiştir. Eğitimlerin başlangıcında ve sonunda ön test-son test yapılarak eğitim etkinliği değerlendirilmiş ve program sonlandırıldı.

Haber: Aleyna SEVENCAN

 

egitim-2-031.jpg

Bu haber toplam 602 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.