Farplas işçileri tepkilerini haykıracak

Farplas işçileri tepkilerini haykıracak

DİSK/Birleşik Metal-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada, “16 Şubat Çarşamba günü Genel Başkanımız Adnan Serdaroğlu ve Farplas işçileri, tepkimizi haykırmak için Maslak'ta Farplas Otomotiv önünde olacağız “denildi.

Farplas Otomotiv’de hak mücadelesi, işten atmalara, baskıya ve hukuksuzluğa rağmen tüm kararlılığı ile devam ederken DİSK/Birleşik Metal-İş Sendikası Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu ve sendika yöneticileri ile işçilerin katılımıyla bugün Farplas’ın İstanbul’daki merkezinin önünde basın açıklaması gerçekleştirilecek. Saat 11.00’da gerçekleştirilecek olan basın açıklamasıyla ilgili olarak DİSK/Birleşik Metal-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada, “Geçtiğimiz haftalarda çalışma koşullarının iyileştirilmesi ve hayat pahalılığına ezilmeyecek bir ücret için tepkilerini gösteren Farplast işçileri, taleplerinin karşılanması için iş bıraktı. İşveren, sorunları çözeceğini, işten atılmaların olmayacağı ve sendika ile görüşeceğini duyurdu. Hemen ardından, bu sözlere rağmen anayasal haklarını kullanan 100’den fazla işçi işten atıldı.

 

“DESTEK VERMEYE DAVET EDİYORUZ”

Farplas işçileri verilen sözlerin tutulması için fabrikada tepkilerini ortaya koyduklarında sert polis müdahalesi ile karşılaştılar, gaz yediler, gözaltına alındılar. Fabrika önünde direnişi sürdüren Farplas Otomotiv işçilerinin sendikalı çalışmak için verdiği zorlu mücadele, emek dostlarının da desteğiyle her alanda devam edecek. 16 Şubat Çarşamba günü Genel Başkanımız Adnan Serdaroğlu ve Farplas işçileri, tepkimizi haykırmak için Maslak'ta Farplas Otomotiv önünde olacaklar. Tüm emek dostlarını basın açıklamamıza destek vermeye davet ediyoruz” denildi.

 

Haber: Ahmet Zeki AYAR

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.