“Eylemlerimiz devam edecek”

“Eylemlerimiz devam edecek”

 Hükümetin kıdem kaldırılmasına yönelik çalışmalarına karşı DİSK/ Birleşik Metal-İş Sendikası Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu ve beraberindekiler...

 

Hükümetin kıdem kaldırılmasına yönelik çalışmalarına karşı DİSK/ Birleşik Metal-İş Sendikası Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu ve beraberindekiler Gebze’de örgütlü oldukları fabrikaları ziyaret ederek işçilerle bir araya geldi.

Birleşik Metal-İş Sendikası Gebze şubesinin örgütlü olduğunu Makine Takım ve Schneider Elektrik’e dün bir ziyaret gerçekleştiren Birleşik Metal-İş Sendikası Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu ve işyeri temsilcileri işçilerle bir araya gelerek fikir alışverişinde bulundu. Ziyaretlerle ilgili olarak bilgi veren Birleşik Metal-İş Sendikası Gebze şubesi başkanı Necmettin Aydın, “Yaptığımız ziyaretlerde işçilere kıdem tazminatı ve özel istihdam büroları hakkında bilgi verdik. Kıdem tazminatının kaldırılmasıyla ilgili olarak işçilerin tepkilerinin olduğunu gördük” dedi.

BİRLİKTE HAREKET EDİLMELİDİR

 

DİSK’in önceki gün Mecidiyeköy ve Kocaeli’nde yaptığı kitlesel yürüyüşlerle ilgili olarak da değerlendirmede bulunan Aydın, “Hükümetin kıdem tazminatı konusundaki ısrarı ne yazık ki devam ediyor. Buna karşılık işçilerin de 77 yıllık hakları olan bu hakkı korumak adına ellerinde gelen gayreti gösterdiklerini görüyoruz. Ancak bu konuda diğer sendikalarında birlikte hareket ederek ortak bir mücadele verilmesi gerektiğini belirtmek gerekir. Sendika olarak bizlerin bu konudaki kararlılığımız ve eylemliliğimiz devam edecektir” dedi. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.