1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. En fazla harcama ulaşım sektörüne
En fazla harcama ulaşım sektörüne

En fazla harcama ulaşım sektörüne

2020 Yılı İlk İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy başkanlığında gerçekleştirildi. Aksoy Kocaeli’de geçtiğimiz yıl en fazla harcamanın ulaşım sektörüne yapıldığını söyledi.

A+A-

2020 Yılı İlk İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un başkanlığında gerçekleştirildi.
Valilik Akçakoca Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıya; Hüseyin Aksoy’un yanı sıra, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak, Vali Yardımcısı Dr. Osman Abdullah Günaydın, İlçe Kaymakamları,  İl Planlama ve Koordinasyon  Müdür Vekili Erkan Ertürk, İSU Genel Müdürü Ali Sağlık ile ilgili kurum temsilcileri katıldı.
Vali Hüseyin Aksoy toplantıda yaptığı konuşmada; “Yatırım uygulamalarının koordinasyon ve incelenmesi amacıyla 2019 yılının yatırımlarının gerçekleşme durumunu gözden geçirip, 2020 yılı içerisinde yapacağımız çalışmalar ile ilgili değerlendirmelerde bulunacağız. 
İLK SIRADA ULAŞTIRMA VAR
Yatırımcı kurum ve kuruluşlarımızın il yatırım takip sistemine girmiş olduğu verilere baktığımızda; 2019 yılında kamu kurum ve kuruluşlarıyla mahalli idareler tarafından toplam 521 proje üzerinde çalışma yapılmıştır. 2019 yılı sonu itibariyle biten proje sayımız 211, devam eden proje sayımız 215, ihale aşamasında bulunan proje sayımız 38’dir. Henüz başlanamayan proje sayımız ise 57’dir. 2019 yılı yatırımlarının proje tutarı toplamı 12 milyar 894 milyon TL’dir. 2019 yılı ödenek toplamı ise 2 milyar 717 milyon TL’dir. 2019 yılı sonuna kadar 1 milyar 870 milyon TL’lik bir harcama gerçekleştirilmiş ve nakdi gerçekleşme oranı da %69’dur. 2019 yılının toplam harcama oranlarında ulaştırma sektörümüz % 35 ile ilk sırada yer alıyor. Diğer kamu hizmetleri %34’lük bir payla 2. sırada yer alıyor. Eğitim sektörü de %22’lik oranla 3. sırada yer almaktadır. Bu üç sektör tüm sektörler içerisinde %91’lik bir yatırım payına sahiptir. Gündemimiz ile ilgili çalışmalarımıza devam edeceğiz.
KOCAELİ’NİN TURİZMDEN  DAHA FAZLA PAY ALMASI İÇİN ÇALIŞACAĞIZ
Kocaeli’de turizmi iyileştirmek ve daha iyi bir noktaya taşımak adına hepinizin bildiği üzere bir Turizm Çalıştayı yaptık. Belirli alanlarda bu çalışmaların daha iyi bir noktaya gelmesi için çalışma grupları oluşturacağız. Kocaeli’nin turizmden daha fazla pay alması için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Doğu Marmara Kalkınma Ajansımızda Kocaeli’nin son görüntülerini kapsayan tanıtım videosunu hazırlatarak, Kocaeli turizmin gelişmesine önemli bir katkı sağlamıştır.”dedi.
SUNUM YAPILDI
Doğu Marmara Kalkınma Ajansı tarafından hazırlanan Kocaeli tanıtım filminin gösterilmesinin ardından İSU Genel Müdürü Ali Sağlık,  DSİ 1. Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet Albostan, Karayolları 1. Bölge Müdürü Turgay Çolak, TCDD 1. Bölge Müdür Vekili M.Levent Meriçli birer sunum gerçekleştirdiler. Sunumların ardından koordinasyonu gerektiren hususlar görüşülerek, izleme ve koordinasyon çalışmalarının değerlendirilmesi gerçekleştirildi. Barış Ayar

Bu haber toplam 1000 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.