‘Emek sahipsiz değil’

‘Emek sahipsiz değil’

 Saadet Partisi Çayırova ilçe başkanı İlhami Bayrak beraberinde ilçe yönetim kurulu üyeleri ile Emek ve İnönü Mahallesi kentsel dönüşüm derneğini...

 

Saadet Partisi Çayırova ilçe başkanı İlhami Bayrak beraberinde ilçe yönetim kurulu üyeleri ile Emek ve İnönü Mahallesi kentsel dönüşüm derneğini ziyaret etti. Mahalle halkının da katıldığı ve Kentsel dönüşüm konusunun ağırlıkta konuşulduğu programda dernek başkanı Murat Koca ve Saadet Partisi Çayırova ilçe başkanı İlhami Bayrak, önemli açıklamalarda bulundu.

HALK İSTEMİYOR

Kentsel dönüşüm projesinin halk tarafından istenmediği belirten dernek başkanı Murat Koca, mevcut Belediye ve temsilcilerinin farklı söylemler içinde olduğunu söyleyerek Belediye başkanı ve yöneticilerinin kendilerine inandırıcı gelmediklerini söyledi. Burada asıl olan şudur, ‘’Halk bu projeyi istemiyor’’ bunun karşılığında projenin resmi olarak iptal edildiğinin belgesini istiyoruz dedi.  Koca, İlhami Bayrak nezdinde tüm Saadet Partisi Kadrolarına bu konuyla alakalı yardım ve desteklerinden ötürü teşekkür etti.

KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ İPTAL ETTİREBİLİRİZ

İlhami Bayrak yaptığı konuşmada şu sözlere yer verdi. ‘’Öncelikle şunu açık bir şekilde ifade etmek isterim ki, bizler Emek mahallesini diğer mahallelerimiz gibi Ailemizin bir parçası olarak görüyoruz. Bütün ilçemizin sorunlarıyla yakından ilgilendiğimiz gibi Emek mahallesinin sorunlarıyla da yakından ilgileniyoruz’’ dedi. Kentsel dönüşüm konusunda halkın mağdur olduğu için meselenin tüm Çayırova’nın meselesi olduğunu belirten Bayrak, “Saadet Partisi olarak bir yıldır bu meselenin çözümü için çalışıyoruz. Siyaset görevinin halka hizmet etmek olduğuna, halkla kavga etmek olmadığına inanıyoruz. Geldiğimiz nokta itibariyle muhatabı olan insanların mağduriyetine sebep olan bu projenin iptal edilmesi gerekmektedir. Projenin uygulanacağı bölgedeki halkımız isterler ise, bizler Saadet Partisi olarak hukuken bu projeyi iptal ettirme imkânına sahibiz. Halkımız sahipsiz değildir “dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.