1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Dün nerede isek bugün de oradayız
Dün nerede isek bugün de oradayız

Dün nerede isek bugün de oradayız

Gezi davasının tutuklu sanıklarına TİP Gebze İlçe öncülüğünde, Emek ve Demokrasi Güçleri bileşenlerince dayanışma kartı gönderildi: Dün nerede isek bugün de oradayız. Dün ne söylüyorsak bugün de aynısını söylüyoruz.

A+A-

Gezi davasının tutuklu sanıklarına Türkiye İşçi Partisi’nin öncülüğünde dayanışma için mektup ve kart gönderildi. Türkiye’nin pek çok il ve ilçesinde eş zamanlı gerçekleşen eyleme Gebze’de de TİP Gebze İlçe Örgütü öncülük ederken Gebze Emek ve Demokrasi Güçleri bileşenleri de etkinliğe destek verdi. PTT’nin Gebze Şubesi’nde bir araya gelen TİP Gebze İlçe Başkanı Nejla Dolaşık, EMEP Gebze İlçe Başkanı Yusuf Akar, HDP Gebze İlçe Başkanvekili Melike Aydın, Eğitim-Sen Gebze Şube Başkanı Eylem Bahadır, Tüm Emekli-Sen Gebze Şube Başkanı Cemil Yüksek ve SODAP üyeleri Bakırköy Kapalı Kadın Cezaevi’nde tutuklu Mücella Yapıcı, Çiğdem Mater ve Mine Özerden; Silivri Cezaevi’nde tutuklu Can Atalay, Tayfun Kahraman ve Hakan Altınay ile Silivri Cezaevi’nde tutuklu Osman Kavala’ya dayanışma kartlarını taahhütlü olarak gönderdi. Turuncu zemin üzerine Gezi tutsaklarına özgürlük ve Gezi onurumuzdur yazılı, mavi zemin üzerine kelebek motifli kartlar tercih edildi. TİP Gebze İlçe Başkanı Nejla Dolaşık konuya dair açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

İKİ KEZ BERAAT ETMİŞLERDİ

“Bugün 120 gün önce Gezi Davası’nda haksız biçimde tutuklanarak cezaevine gönderilen arkadaşlarımıza mektup yollamak, yanlarında olduğumuzu kendilerine hissettirmek ve kamuoyuna göstermek üzere bir aradayız.

102 gün önce, daha önce iki kez beraat ettikleri davadan, yeni tek bir delil olmaksızın hukuksuz biçimde yeniden yargılanan arkadaşlarımız ağır cezalara çarptırıldılar ve tutuklandılar.

Bizler biliyoruz ki, verilen cezalar ile özgürlüğü elinden alınan arkadaşlarımızın şahsında gözdağı verilmek istenen;

Mesleklerini yaparken topluma karşı sorumluluklarının olduğunu unutmayan, doğal varlıklarımızı, tarihsel mirasımızı korumak için gerçekleri söylemekten kaçınmayanlardır.

İş cinayetlerinde hayatını kaybeden, insanlık dışı koşullarda çalışan işçilerin haklarını savunanlardır.

Çaresizce kalmak zorunda bırakıldıkları tarikat yurtlarında intihar eden, yanarak ölen gençlerimiz yaşasın diye kendileri ile dayanışanlardır.

Gençlerimizin nitelikli parasız eğitim alması için mücadele eden, geleceklerinin şaibeli sınavlarla belirlenmesine itirazı olanlardır.

Sanatın özgürce yapılabildiği, düşüncenin özgürce ifade edilebildiği bir ülkede yaşamak için bıkmadan usanmadan istibdada karşı mücadele edenlerdir.

DÜN NEREDEYSEK BUGÜN DE ORADAYIZ

Bunu biliyoruz ve bir kez daha tekrar ediyoruz. Dün nerede isek bugün de oradayız. Dün ne söylüyorsak bugün de aynısını söylüyoruz.

Bu karanlık gidecek Gezi kalacak.

Mücadelemiz ve dayanışmamız tüm tutuklu arkadaşlarımız özgür oluncaya, bu bitmeyen hukuksuz dava, bu müsamere sonuçlanıncaya ve adalet yerini buluncaya kadar sürecek.”

 

gezi-1.jpg

nejla.jpgTİP Gebze İlçe Başkanı Nejla Dolaşık, Gezi direnişinin sembolü haline gelen Kırmızılı Kadın’dan ilhamla, eyleme kırmızı elbisesiyle katıldı.

yuksek-001.jpg

Tüm Emekli-Sen Gebze Şube Başkanı Cemil Yüksek, Bakırköy Kapalı Kadın Cezaevi’nde tutuklu Mücella Yapıcı’ya, “Bu günler geçecek. Geriye Gezi’de duranların onuru kalacak” diye yazdı.

yusuf-001.jpg

Eyleme EMEP Gebze İlçe Başkanı Yusuf Akar da katıldı.

eylem-007.jpg

HDP Gebze İlçe Başkanvekili Melike Aydın (sağdaki) ve Eğitim-Sen Gebze Şube Başkanı Eylem Bahadır. 

 
Bu haber toplam 534 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.