Dilovası’na yağmursuyu hattı yapılıyor

Dilovası’na yağmursuyu hattı yapılıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi (KBB) İSU Genel Müdürlüğü, Dilovası Mimar Sinan Mahallesinde yağmursuyu hattı çalışması gerçekleştiriyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi (KBB) İSU Genel Müdürlüğü, Dilovası Mimar Sinan Mahallesinde yağmursuyu hattı çalışması gerçekleştiriyor. Bölgenin yüzey sularını toplamak ve su birikintilerinin önüne geçmek için 1400 mm çapında dev boruların kullanıldığı çalışmada, ayrıca yatay geçiş çalışması da yapılıyor.


DEV BORULAR KULLANILIYOR
KBB İSU Genel Müdürlüğü, Dilovası Mimar Sinan Mahallesinde yaşanan su birikintilerin önüne geçmek için bir süre önce çalışma başlattı. İlçeye bağlı Mimar Sinan Mahallesi Asalet ve Bağdat Caddelerinde gerçekleşen altyapı hattı çalışmaları hava şartlarına bağlı olarak sürüyor. Çalışmada 500, 600, 800,1000, 1200 ve 1400 mm çaplarında dev boyutlarda betonarme borular kullanılıyor.


313 METRE YAPILDI
Bölgenin yüzey sularını toplayacak ve su birikintilerinin önüne geçilecek olan çalışmada, toplam 1530 metre uzunluğunda yağmursuyu hattı yapılacak. İmalat çalışmaları süren çalışmada, şu ana kadar 303 metre uzunluğunda yağmursuyu hattı imalatı yapıldı.


40 METRE YATAY GEÇİŞ
Mimar Sinan Mahallesi Asalet ve Bağdat Caddelerinin yüzey sularını toplayarak uzaklaştırmak için yapılan çalışmada şehrin girişindeki trafiği aksatmamak için karayolu altından yatay sondaj ile geçiş çalışması da yapılıyor. Devam eden çalışmada 1200 mm çapında çelik boru kullanılarak toplam 40 metre yatay sondaj çalışması yapılacak. Her türlü güvenlik önlemleri alınarak insan gücü ile yapılan çalışmada 10 metre uzunluğundaki kısmı tamamlandı.

 

2021 YILINDA 10 MİLYON LİRA YATIRIM
Mimar Sinan Mahallesi ile Dilovası Organize Sanayi bölgesinin yağmursuyu problemlerini giderecek olan çalışmanın önümüzdeki yıl içinde tamamlanması hedefleniyor. Çalışmanın tamamlanmasının ve kazı alanın çökmesinin ardından İSU Genel Müdürlüğü tarafından üstyapı çalışmaları gerçekleştirilecek. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, 2021 yılı içerisinde Dilovası ilçesinde yaklaşık 10 milyon lira harcama yaparak 2,6 km içme suyu, 5,3 km kanalizasyon ve 2,8 km yağmursuyu hattı imalatı gerçekleştirdi.

 

isu-2-003.jpeg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.