1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. DİLGİAD küçük sanayi sitesi için çabalıyor
DİLGİAD küçük sanayi sitesi için çabalıyor

DİLGİAD küçük sanayi sitesi için çabalıyor

DİLGİAD Dilovası Girişimci İşadamları Derneği yönetim kurulu üyeleri, Dilovası Organize Sanayi Bölge Müdürü Erol Karaaytu’yu ziyaret etti.

A+A-

Dilovası Organize Sanayi  Bölge Müdürü Erol Karaaytu’yu makamında  ziyaret eden DİLGİAD Başkanı Cihan Sevinç ve yönetim kurulu üyeleri, ilçedeki iş dünyası ile ilgili gelişmeleri ve ortak  beklentileri değerlendirdiler.  DİLGİAD Başkanı Cihan Sevinç, Dilovası Organize Sanayi Bölge Müdürü Erol Karaaytu’yu ziyaret etmekten duydukları memnuniyeti dile getirerek, “Dilovası’nın  her alanda marka bir kent olması için ilçede yaşayan iş insanları olarak inisiyatif alıp  sorumluluk bilinciyle hareket etmekteyiz. Genç bir ilçe olmamızla birlikte birçok alanda maalesef çok eksiğimiz bulunmaktadır. Bizler de ilçemizin gelişmesi ve modern bir yapıya kavuşmasını görev bildik.

“ÜRETİM YAPMAYA DEVAM EDİYOR”

Hem kendi  İşletmelerimizin  hem de sanayi işletmelerinin en büyük beklentisi mesleki eğitim almış, bilgi ve birikime sahip çalışanların istihdamında zorluklar yaşamaktayız.  DİLGİAD olarak en büyük hedefimiz ve hayalimiz uygulamalı mesleki eğitim merkezli küçük sanayi sitesini ilçeye kazandırmak olacaktır. Uygulama Eğitim Merkezli Küçük Sanayi Sitesi ilçemizin önemli bir eksiği olmakla birlikte yapımını çok elzem olarak görmekteyiz. İlçemiz sınırları içindeki esnaf ve sanatkârlarımız zamanla kendiliğinden gelişen plansız ve denetimsiz bir şekilde yapılaşmış, mahalle ve sokakların izbe köşelerinde sıkışıp kalmış, oldukça dağınık yapıda, her türlü sağlık koşullarından ve çağdaş ticaret anlayışından uzak dükkân ve atölyelerde, zor şartlarda üretim yapmaya devam ediyor. Bu merkezimizin yapımıyla bu düzensizlik ve plansızlığın da önüne geçilmiş olacaktır.

“EKSİKLİK ORTADAN KALKACAKTIR”

Böylelikle de Uygulama Eğitim Merkezli Küçük Sanayi Sitesinde  ilçemizdeki küçük esnafların ve sanatkârın, orta ölçekli işletmelerin yer alacağı  planlı  ve disipline edilmiş şekilde  kurulmasıyla   büyük bir eksiklik ortadan kalkacaktır.  Bu işletmelerimizi bir düzene kavuşturmak için Küçük Sanayi Sitesini DİLGİAD olarak kurmak istiyoruz.  Hatta hedefimiz, burada Uygulamalı Mesleki Eğitim Merkezi Okulunun da içine alacağı Küçük Sanayi Sitesinin yapılmasını sağlayacağız. Sanayinin ilçemizde varlığıyla ilçemizdeki insanlarında buralarda zaman zaman  iş yapma imkânı doğmakta ve hakikaten varlıklarına varlık katarak kısa sürede yatırımlarını ilçe dışına taşıyarak hatta buralarda  yaşamaya başlıyorlar. Yani Dilovası bünyesinde çok zengin çıkarıyor ama maalesef Dilovası’na katma değer sağlayan ve İlçesiyle barışık  İş İnsanı çok az sayıda kalıyor” dedi.

“GÜÇLÜ VE DİNAMİK BİR YAPINIZ VAR”
Dilovası Organize Sanayi Bölge Müdürü Erol Karaaytu’da duyduğu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Dilovası’nda enerjisi yüksek, birlikte sinerji oluşturabilecek, bölgemizdeki sanayi kuruluşlarının da iş tamına ve iş birliğine  uygun güçlü dinamik yapının olması bizleri çok mutlu etmiştir. Bir tarafta ilçenin özünden gelen İş İnsanlarının kurduğu bir İşadamları Derneği, diğer taraftan hakikaten de ilçenin ihtiyacı olan Uygulama Eğitim Merkezli Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifinin oluşumu, birbirleriyle  iş birliği ve güvene dayalı Dilovası İş Adamları A.Ş. gibi güçlü bir oluşum faaliyetleri hakkında bilgilenmekten çok mutlu oldum” dedi.

Haber: Barış AYAR

 

manset-2-084.jpeg

Bu haber toplam 462 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.