DİLGİAD küçük sanayi sitesi için çaba harcıyor

DİLGİAD küçük sanayi sitesi için çaba harcıyor

Dilovası Girişimci İş Adamları Derneği Başkanı Cihan Sevinç dernek yöneticileri ile birlikte Dilovası Kaymakamı Metin Kubilay’ı makamında ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Dilovası Girişimci İş Adamları Derneği Başkanı Cihan Sevinç, Dilovası Kaymakamı Metin Kubilay’ın ilçelerinde görev yapmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirerek derneğinin faaliyetlerinden yapmak istediklerinden ve hayata geçirmeyi düşündükleri projelerden söz etti. Dernek başkanı Cihan Sevinç, her ilçede olan fakat Dilovası’nda olmayan ve her geçen gün daha da hissedilen Küçük Sanayi Sitesini yapmaya talip olduklarını, Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir ile bu eksikliği paylaşarak müşterek bir çalışma ile hayat geçirebileceklerini söyledi.

 

“DÜZENLİ BİR ALANA KAVUŞACAK”

Dilovası Girişimci İş Adamları Derneği Başkanı Cihan Sevinç, “Küçük Sanayi Sitesinin kurulmasıyla birlikte cadde ve sokak aralarındaki binaların bodrumlarında ve altlarında kümelenen oto teknik servisleri, marangoz ve mermer atölyeleri ile değişik sektör guruplarındaki küçük el sanatları yapan işyerlerinin böylelikle düzenli bir alana kavuşmaları hedeflenecek. Küçük Sanayi Sitesi içinde yapılaması planlanan Uygulama Eğitim Merkezi ile de çırak ve kalfa yetiştirilmesinde önemli bir işgücü ve mesleki eksikliğinde giderilmesini sağlayacaktır” dedi.

 

KAYMAKAM DESTEK VERDİ

Dilovası Kaymakamı Metin Kubilay da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Dilovası ölçeğinde iş adamlarının bir araya gelerek bir çatı altında toplanmalarını çok önemsiyorum. İlçenin yerel dinamikleri olarak sizleri görüyorum. Devlet yönetiminde 30 yılı aşkındır görev yapıyorum. Bu süreç içerisinde görev yaptığım ilçelerde bu türlü öncü ve hayırlı hizmetlerin yapımı ve hizmete açılması hep benim dönemine denk gelmiştir. İnşallah Küçük Sanayi Sitesinin başlaması ve tamamlanması da yine benim görev sürem içinde olur” diyerek desteğinin tam olduğunu söyledi.

 

Haber: Hanifi SURUN

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.