Darıca’da üniversite adaylarının sınav maliyeti belediyeden

Darıca’da üniversite adaylarının sınav maliyeti belediyeden

Darıca Belediye Meclisi’nde Darıcalı üniversite adayı liselilerin TYT ve AYT sınavlarının giderleri belediye tarafından alınması kararlaştırıldı

Darıca Belediye Meclisi’nde mart ayı olağan toplantısı Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık’ın başkanlığında gerçekleşti. İlave gündem maddeleriyle birlikte sekiz maddenin görüşüldüğü 1 saat 20 dakika sürdü. Gündem dışı üç maddeden biri bizzat Muzaffer Bıyık, biri AKP diğeri CHP Grubu’ndan geldi. Başkan Muzaffer Bıyık gündem konularına geçmeden önce Darıca’da oturan üniversite adayı liselilerin TYT ve AYT sınavlarına giriş ücretinin belediye tarafından karşılanmasını önerdi. Önerge önce gündeme alındı, daha sonra oy birliğiyle kabul edildi. AKP Grubu tarafından verilen önergeyle de Başkan Bıyık’a Beyazay Derneği Kocaeli Şubesi ile engellilere yönelik bir dizi çalışma yapması için protokol imza yetkisi oy birliğiyle verildi. CHP Grubu tarafından verilen altı önergeden biri gündeme alındı. Fevzi Çakmak Mahallesi, Mehmet Akif Ersoy Caddesi üzerinde yapımı tamamlanmak üzere olan parka Türkiye ve dünya edebiyat tarihine ismini yazdırmış yazarımız Yaşar Kemal’in isminin verilmesi önerildi. Bu önerge görüşülmek üzere İsimlendirme Komisyonu’na havale edildi.

Başkan Bıyık gündem maddelerine geçilmeden önce yaptığı konuşmada hemşeri derneklerinin tanıtım günlerine de atıfta bulundu. Başkan Bıyık bu etkinliklerde gündüz 14.00 – 18.00 saatleri arasında müzik yayını yapılmaması ve gıda ürünü satışlarında da ürünün o ilde üretilmesi ve belgesinin bulunması şartının getirildiğini kaydetti. Başkan Bıyık bu şekilde hem bölgede yaşayan vatandaşı gürültü kirliliğinden koruduklarını, hem de ilçe esnafının hak hukukunu koruduklarını dile getirdi.

Başkan Bıyık, Kazım Karabekir Mahallesi’nde kangren haline dönüşen ilkokul inşaatında hafriyat alımının başladığını, Piri Reis Mahallesi’nde yapılacak ilkokulun ihalesinin ise 27 Mart’ta gerçekleşeceğini söyledi.

Gündemdeki altı maddeden dördü oy birliğiyle kabul edilirken biri ilgili komisyona havale edildi, bir diğerine süre uzatımı verildi.

Belediye meclisinde nisan ayı toplantısının 05 Nisan Salı günü saat 15.00’te toplanmasının kararlaştırılması ile toplantı sona erdi. (Detaylar gelecek)

 

biyik-002.jpg

 

divan-037.jpg

 

akp-grubu-002.jpg

 

chp-grubu-011.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler