Darıca Yüzme Yarışları heyecanı başlıyor

Darıca Yüzme Yarışları heyecanı başlıyor

Açık Su Yüzme Şampiyonası Darıca etabı için başvuru süresi Çarşamba günü doluyorKocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin, kentin mavi bayraklı sahillerinde...

Açık Su Yüzme Şampiyonası Darıca etabı için başvuru süresi Çarşamba günü doluyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin, kentin mavi bayraklı sahillerinde organize ettiği Açık Su Yüzme Şampiyonası’nın ikinci etabı Cuma günü Darıca Bayramoğlu sahilinde gerçekleştirilecek. Yarış için başvuru süresi Çarşamba günü sona eriyor. Yarışa katılmak isteyenlerin başvuru formlarını eksiksiz doldurup [email protected] adresine e-posta göndermeleri gerekiyor.  

 

İLK ETAP YÜZÜLDÜ

 

Şampiyonanın ilk etabı geçtiğimiz hafta Pazar günü Kandıra Cebeci Halk Plajı’nda yüzüldü. Cuma günü gerçekleştirilecek Darıca Bayramoğlu Plajı’ndaki ikinci etabın ardından, şampiyonanın son etabı Karamürsel Altın Kemer plajında Pazar günü gerçekleştirilecek. 

 

2 BİN METREDE YÜZÜLECEK

 

Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü ve Yüzme İl Temsilciliği işbirliğinde gerçekleştirilecek olan yarış tüm kategoriler için 2 bin mt. mesafede yüzülecek. Yarışlara; il içi ve dışının yanı sıra her yaş grubundan yüzücüler katılabilecek. Yarışmada dereceye girenler, derecesine göre madalya ve nakdi ödülle desteklenecek.

 

12 KATEGORİDE YAPILACAK

 

Yarışlara, 12-14; 15-18; 19-25; 26-35; 36-45 ve 46 yaş üstü yüzücüler katılacak. Bu 6 farklı yaş kategorileri de bay ve bayan olarak ayrı ayrı değerlendirilecek. Toplamda 12 kategoride gerçekleşmiş olacak yarışlarda tüm sporcuların dereceleri tek tek belirlenecek.

 

FORMU EKSİKSİZ DOLDURMALARI GEREKİYOR

 

Vatandaşlar yarışma için gerekli başvuru formuna Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sitesi olan www.kocaeli.bel.tr adresi üzerinden erişebiliyor. Yüzücülerin başvuru formunu eksiksiz olarak doldurup ilgili bölümlerini imzaladıktan sonra belgeyi yeniden taratarak, [email protected] adresine e –posta göndermeleri gerekiyor. Ön kayıt yaptıran yüzücüler, katılım için gerekli tüm belgeleri tamamladıktan sonra, yarışma günü 09:00’da Yüzme İl Temsilcisi’ne elden kesin kayıt yaptırabilecek.

 

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINDI

 

Yarışlar boyunca KOSKEM (Kocaeli Sahilleri Su Kazalarını Engelleme Merkezi) denizdeki yarış güvenliğini sağlayacak. Ayrıca Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler de görev başında olacak. Yüzücülerin güvenliği, bot, cankurtaran ve dalgıçlar ile 14 zodyak tarafından sağlanacak. Yarış parkurları da yine Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi tarafından kurulacak. 

 

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINDI

 

Yarışlar boyunca KOSKEM (Kocaeli Sahilleri Su Kazalarını Engelleme Merkezi) denizdeki yarış güvenliğini sağlayacak. Ayrıca Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler de görev başında olacak. Yüzücülerin güvenliği, bot, cankurtaran ve dalgıçlar ile 14 zodyak tarafından sağlanacak. Yarış parkurları da yine Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi tarafından kurulacak. 

 

DETAYLI BİLGİ İÇİN

 

Vatandaşlar; Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sitesi olan www.kocaeli.bel.tr ile Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün 335 0 223 nolu telefonundan başvurular ve yarışlarla ilgili detaylı bilgi edinebilir. Ayrıca Yüzme İl Temsilciliği’nden konuyla ilgi bilgi alınabilir. 

 

YARIŞMA KURALLARI VE KATILIM ŞARTLARI

 

Yarışma kuralları ve katılım şartları ise şöyle:

Katılımcıların; Kocaeli Açık Su Yüzme Şampiyonası Başvuru Formunu (Fotoğraflı) doldurup imzaladıktan sonra, başvuru formu üzerindeki sağlık raporunu imzalatıp onaylatması gerekmektedir. 

18 Yaş altı yüzücülerin Başvuru Formu üzerindeki veli izin belgesini imzalatması gerekmektedir.

*Yüzücüye ait nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi,

*Varsa yüzme lisansı ve fotokopisi (Yüzme lisansı bulunanların 2012 – 2013 sezonuna ait vizesinin de bulunması gerekmektedir), 

*Kesin kayıt yapılırken tüm yüzücülerin (18 yaş altı yüzücüler hariç) muvafakatname İmzalaması gerekmektedir. Kandıra Cebeci Yarışı tüm kategoriler İçin 1000 mt. mesafede yüzülecektir,

*Darıca Bayramoğlu ve Karamürsel Altınkemer Yarışları tüm kategoriler İçin 2000 mt. mesafede yüzülecektir.

*Start, tüm kategoriler İçin aynı anda deniz içinden verilecektir.

*Değerlendirme; yaş kategorilerine göre bayan – erkek olarak ayrı ayrı yapılacaktır.

*Yarışmada Türkiye Yüzme Federasyonu Açık Su Yarışma talimatları uygulanacaktır.

*Bu şartları yerine getirmeyen ve kurallara uymayanlar yarışlara katılamazlar.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.