Darıca Farabi personeline   ‘’iletişim’’  anlatıldı

Darıca Farabi personeline ‘’iletişim’’ anlatıldı

 Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bülent Coşkun ve Darıca Farabi Devlet Hastanesi Personeline  ...

 

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bülent Coşkun ve Darıca Farabi Devlet Hastanesi Personeline   “İletişim Eğitiminde” bir araya geldi. Hastane idarecilerinin ve çalışan personelin katılımı ile gerçekleşen eğitim Hastane Konferans Salonunda yapıldı. Eğitim öncesi kısa bir konuşma yapan Hastane Yöneticisi/Başhekim Uzm. Dr. Ayhan Aktaş, “Çocukluğumuzda ölümümüze kadar bütün yaşamımızı şekillendiren ‘iletişim’ sağlık hizmeti sunumun da oldukça önemli yer almaktadır. Çalışma hayatımızda kendi aramızda veya hastalarımızla olan iletişimimizde gelişebilecek iletişim kazalarını en aza indirebilmek, en doğru iletişim teknikleri ile donatılmak adına hastanemiz tarafından belli aralıklarla eğitimler düzenlemekteyiz. Bu gün eğitim vermek üzere hastanemizi onurlandıran KOÜ Profesörlerinden Sayın Bülent Coşkun hocamıza tüm mesai arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum’’ dedi.

ETKİLİ İLETİŞİMİN PÜF NOKTALARI

 

 Eğitimini slayt gösterileri ve canlandırmalar yaparak destekleyen Prof. Dr.Bülent Coşkun,  “İletişim,  düşünce ve duygu alışverişi olarak ele alınmaktadır. İletişimin amacı,  alan ve veren arasında bilgi düşünce ve tutum ortaklığı yaratmaktır. Kendi içerimizde, ailemizde, sosyal hayatımızda ve çalışma hayatımızda,  iletişirken iletişim kazaları olabilir veya iletişim kanalları tıkanabilir. İletişim kazalarının oluşmaması için iletişimin temel kurallarını uygulamak, iyi bir dinleyici olmak, karşımızdakinin beden dilini iyi anlamak, duygudaşlık yapabilmek gerekmektedir’’dedi. Eğitim boyunca sergilenen interaktif örneklemelerle katılımcıların iletişim hatalarını görmelerini sağlayan Prof. Dr.Coşkun, ‘’Hastaneye hizmet almaya gelen hastaların tedavi öncesi hekimi ve yardımcı sağlık personeli tarafından tüm süreç hakkında bilgilendirilmesi iletişim kazalarının minimuma inmesine tedavi ve iletişim sürecinin olumlu olmasına neden olacaktır ‘’dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.