1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Çikolata bizden. Baklava ve sandıklar sizden
Çikolata bizden. Baklava ve sandıklar sizden

Çikolata bizden. Baklava ve sandıklar sizden

CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı, CHP Çayırova İlçe’de yeni yönetime bir kutu çikolatayla konuk oldu, baklava ikramını geri çevirmedi. Yıldızlı, “Sandıkları boş bırakmamalıyız. Binali Başkan’dan ilk isteğim, sandık görevlilerini arayın” dedi

A+A-

kapaak-001.jpg

Cumhuriyet Halk Partisi - CHP İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı, CHP Çayırova İlçe’de Binali Eniş başkanlığındaki yeni yönetime bir kutu çikolatayla konuk oldu,

baklava-001.jpg

baklava ikramını geri çevirmedi.

anlatti-012.jpg

Yıldızlı, “Sandıkları boş bırakmamalıyız. Binali Başkan’dan ilk isteğim, sandık görevlilerini arayın” dedi

2019 İSTANBUL SEÇİMLERİ DENEYİMİ

toplu-2-006.jpg

2019 yılındaki yerel seçimlerin İstanbul ayağında eşine az rastlanır bir deneyim yaşayıp sandıklara sahip çıkarak kıl payı kazandığı ama kazandığı İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni ikinci turda rakibini açık ara farkla geçerek ama 6 ay rötarlı devralan CHP, 2023 yerel seçimlerinde işini o olasılığa da bırakmak istemiyor.

toplu-048.jpg

CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı, CHP Çayırova İlçe Örgütü’nün Binali Eniş başkanlığındaki yeni yönetimine yaptığı ziyaretinde de önceliği sandığa verdi: “ Sandıkları boş bırakmamalıyız. Binali başkanımdan ilk isteğim; bizim parti okulunun Çayırova’daki eğitiminde de ders konusu edildi, sandık görevlilerini tek tek arayın” diyen Yıldızlı partililere de

GÖREVİNİZ 1 GÜN, 24 SAAT

harun-002.jpg

“Önümüzdeki seçimde sandık görevlisi olun olmayın, hiç fark etmez. Hangi mahallede yaşıyorsanız, o mahallede kaç sandık kuruluyorsa o gününüzü ayırın. O gün mutlaka ve mutlaka o okulda, sandık başında olacağız. CHP örgütlerine düşen görev bir gün, 24 saat. Bu ülke ya kralla yönetilecek ya da kurallarla yönetilecek. Kurallarla, demokrasiyle yönetilmesini istiyorsanız el vermeniz lazım. Bizlere, buradaki insanlara çok büyük görev düşüyor. Amasız, lakinsiz, niçinsiz hep birlikte çalışmalıyız. Başka çaremiz yok” dedi.

GENİŞ HEYETLE GELDİ

divan-2-005.jpg

  • Soldan sağa – Baran Aydın, Binali Eniş, Harun Özgür Yıldızlı, Hakan Altıparmak, Songül Kaya, İsmet İşeri

Yıldızlı’ya Çayırova İlçe Örgütü’nü ziyaretinde geniş bir yönetici heyeti eşlik etti. İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya ile birlikte yönetiminden İl Saymanı İsmet İşeri, İl Eğitim Sekreteri Hikmet Koçoğlu,

kadinlar-011.jpg

İl Başkan Yardımcıları Bilgi Dehmen, Demet Özgün Karaman, Ali Yapa ve Hakan Altıparmak, İl yönetim kurulu üyesi Baran Aydın da ziyarette yer aldı.

GENİŞ HEYETLE AĞIRLANDI

emine-003.jpg

CHP Çayırova İlçe Başkanı Binali Eniş heyeti Çayırova Kadın Kolları Başkanı Fadime İlhan; yedek ve asil yönetim kurulu üyeleri Sinan Eroğlu, Hasan Erden, Erdem Hasan Kaya, Nasim Eren, Okay Ağyol, Erdoğan Demircan, Osman Türk, Fatma Ağaç, Özlem Çelebi, Nazlı Özdemir, Nadire Doğan, Selen Su Elidar, Behçet Uçar, Aziz Kılıç ve Zafer Uyanık ile birlikte ağırladı.

mecliis-001.jpg

Toplantıya Çayırova Belediye Meclis Üyeleri Halis Koç, Muharrem Gökçe, Salih Işık, Tayfun Budak, Turan Ağaç ve Yılmaz Bilmez; örgütün olağanüstü kongreye gittiği süreçte geçici yönetimin başkanlığını yapan Lütfü İlhan ve çok sayıda partili katıldı.

BAŞKA ÇAREMİZ YOK

ali-lutfu.jpg

Başkan Yıldızlı partilerinden genel merkezi yakından takip etmelerini isteyip, “Mutlaka ve mutlaka Millet İttifakı’nı iktidar yapmamızdan başka çare yok” dedi. Yıldızlı şöyle devam etti:  “3 Ekim akşamı 6’lı masa genel başkanımızın ev sahipliğinde, CHP Genel Merkezi’nde toplandı. Önceki haftalarda, ekonomi masası buradaydı. Hiç dur durak olmadan hepimiz çalışıyoruz. Genel merkezimizi ve ilimizi dikkatle takip etmemiz gerekiyor.

BAŞARILI OLACAKLAR

alkis-005.jpg

Yeni, genç, dinamik bir örgüt seçildi. Ben Binali Başkan ve ekibinin başarılı olacağını kesinlikle düşünüyorum. Burada birlik ve beraberliği bırakmamamız gerekiyor. Örgüt olarak yapmamız gereken sandıklara sahip çıkmaktır. Ve üyelerin artırımıyla ilgili çalışmalarımızı sürdürmeliyiz.

Sokak öbek çalışması çok kıymetli. Çalınmadık kapı bırakmamalıyız.

İki hafta önce Gölcük’te 18.00 – 21.00 saatleri arasında 35 hane dolaştık. Çok kıymetli bir vakit oldu. Üç dört üniversite öğrencisi denk geldi. İletişim bilgilerini aldık ve onlarla görüşüyoruz. Öğretmenlere denk geldik, ‘Cumhuriyet Halk Partisi kapı kapı mı geziyor?’ diye sordular. Evet, kapı kapı geziyor. Lütfen vakit ayıralım. Oturarak iktidar gelmez.

KAPI KAPI DOLAŞMALIYIZ

Genel başkanımız haftada iki veya üç gün Ankara’da evinde kalıyor. Diğer vakitler hep il il dolaşıyor. Burada genel başkanımdan yaşça büyük olan kimse yok. Genel başkanım 74 yaşında kapı kapı dolaşıyorsa, hepimiz dolaşmalıyız. Cumhuriyetin ikinci yüzyılında bize düşen çok ciddi bir sorumluluk var. Çalınmadık kapı bırakmamalıyız. Çünkü bu ülkeye demokrasi, hukuk, adalet genel başkanımızın önderliğinde, 6’lı masa sayesinde gelecek. Başka çare yok.

SONUNA KADAR ARKALARINDAYIM

Hane ziyaretleri, olmazsa olmazımız. Şu algıyı mutlaka yaymalıyız. CHP kapı kapı geziyor. İnanın, kapı kapı gezdiğinizde sonuç alacaksınız. Eski alışkanlıklarla yeni başarı sağlama imkânımız yok. Ben il başkanı olarak büyük bir zevk alıyorum. Kapıyı çalıyorum. Kendimi tanıtıyorum ve daha hiçbir kapıdan da refize olmadım (ret edilmedim). İletişim kurmamız gerekiyor. Oturarak iktidar gelmez. Onun için bizler çok çalışmalıyız. Yeni seçilen örgüt yönetiminin de çok iyi çalışacağına inanıyorum. Sonuna kadar arkalarındayım. Hep birlikte burada başarıyı sağlayacağımıza inanıyorum. Hepinizi saygıyla selamlıyor, yeni yönetime başarılar diliyorum.

Partide bugüne kadar görev yapmış tüm başkan, yönetici ve meclis üyelerine teşekkür ederek sözlerini tamamlayan Yıldızlı ardından partililerinden gelen soruları yanıtladı.

GENEL BAŞKANIM NE DERSE O!

Genel merkezin il örgütlerini, il örgütlerinin de ilçe örgütlerini iğneden ipliğe, en basit afişleme çalışmasına kadar denetlediğini kaydeden Yıldızlı, olası milletvekili adaylığına dair soruya ise özetle, “Genel başkanım Ankara’ya gel derse, giderim. Büyükşehir’e aday ol derse, olurum. Beş sene orada dur derse, dururum. Aslolan şahsım dahil bireyler dahil CHP iktidarıdır. Millet İttifakı iktidarıdır” dedi.

İTTİFAKA SAYGI

Yıldızlı, Cumhurbaşkanlığı adaylığına dair soruyu ise, “Cumhurbaşkanı adayımız, 6’lı Masa’nın çıkartacağı adaydır. Elbette gönlümüz genel başkanımızın adaylığıdır ancak ittifaka da saygılı davranmalıyız” dedi. Yıldızlı yine bu süreçte tüm partililerden gerek sosyal medya paylaşımları, gerekse her ortamda her söylemlerinde çok hassas olmaları konusunda uyardı.

LİSTELERDE YÜZDE 40 FİRE VAR

 

hikmet-004.jpg

CHP İl Eğitim Sekreteri Hikmet Koçoğlu ise Çayırovalı olduğunu, 1992 yerel seçimlerinde (SHP) adayı Timur Koç’un belediye başkanlığına seçildiği süreçten ötürü belediyeyi kazanmakta deneyim sahibi olduğunu kaydetti. Sandıkların çok büyük önem taşıdığına işaret eden Koçoğlu, “Tüm listelerde yüzde 40 oranında fire var. Görevi kabul etmeyen dahi listelere yazılmış” uyarısında bulundu.

Bu haber toplam 606 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.