CHP’nin bilişim toplantısı Kocaeli’de düzenlendi

CHP’nin bilişim toplantısı Kocaeli’de düzenlendi

CHP’nin partinin dijital alt yapısı ve teknolojik araçlarının etkin kullanımı için düzenlediği bilişim toplantısı CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel’in katılımıyla CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Yıldızlı ve yönetiminin ev sahipliğinde yapıldı

CHP seçimleri göğüslediği 11 büyükşehrin ardından partinin dijital alt yapısı ve teknolojik araçlarının etkin kullanımı konusunda düzenlediği Bilişim ve Entegrasyon toplantısı Kocaeli’de gerçekleştirildi. CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı ve il yönetiminin ev sahipliğinde düzenlenen toplantı, CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, ilçe başkanları ve ilçe yöneticilerinin katılımıyla Kocaeli Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası’nda yapıldı. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Atatürk ve aziz şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunması sonrası toplantının açılış konuşmalarını CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı gerçekleştirdi.

KÖRLER SAĞIRLAR BİRBİRİNİ AĞIRLAR

Başkan Yıldızlı konuşmalarında şu ifadelere yer verdi; “Ülkemiz daha önce hiç olmadığı kadar kötü bir dönemden geçiyor. İktidar partisi ve onun küçük ortağı bir korku iklimi yarattı. Her gün yeni bir cinayet haberi alıyoruz. Daha 10 gün önce Kocaeli’de gazeteci Güngör Arslan katledildi. İnsanlar düşüncelerini ifade ediyor diye öldürülüyor, hapse atılıyor. Kocaeli güvenli bir şehir olmaktan çıktı. Problem sadece güvenlik değil. Gözümüzü açıp kapatıyoruz bakıyoruz zam. İnsanlar çok kötü bir şekilde geçim sıkıntısında. Kocaeli’de iktidar yöneticileri ilçe ilçe toplanıyorlar. Körler sağırlar birbirini ağırlar misali söylemler veriyorlar ancak, vatandaşın derdinden bir haberler.

BAKAN SOYLU’YA ÇAĞRI

Ben çok çağırdım gelin beraber çarşıya pazara inelim diye yapmadılar. Gelmediler. Bari toplandıkları yerlerde halkın arasına insinler. Sizlerin de bildiğiniz üzere bizleri itham ederek bir tutturdular FETÖ’cü bunlar diye ama FETÖ’cüler de onlardan çıktı. Adalet ve Kalkınma Partisi Kocaeli İl Teşkilatı’nda çalışan, Adalet ve Kalkınma Partili Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan kişiler FETÖ’cü çıktı. Bu insanlar nasıl konsey başkanı oldu, bu insanlar nasıl fotoğrafçı oldu, bu insanlar teşkilatınızda belediyenizde nasıl işe girdi? Sayın İçişleri Bakanı’na tavsiyemdir. İstanbul’da aradığı FETÖ’cüler Kocaeli’de. Buraya gelip bakarsa aradıklarına ulaşabilecektir” dedi.

11 BÜYÜKŞEHRİN ARDINDAN KOCAELİ’DEYİZ

Başkan Yıldızlı’nın ardından CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel katılımcılara şu sözlerle hitap etti; “Bu toplantı için 11 büyükşehri dolaştıktan sonra ilk durağımız Kocaeli oldu. Bugün Kocaeli ile 30 milyon seçmenin yaşadığı bölgelerde eğitim çalışmamızı tamamlamış olacağız.  Türkiye tarihinin ise en büyük ekonomik krizi ile baş başayız. Ekonominin yanında bir de yönetilememe krizi ile baş başayız. Her gün yeni bir zam haberi ile uyanıyoruz. Herkes mutsuz umutsuz. Bizler Cumhuriyet Halk Partisi milletvekilleri, genel başkan yardımcıları, il başkanları, il yöneticileri ve partililer olarak Türkiye’nin dört bir yanında sahadayız. Buraya gelmeden önce kısa bir esnaf ziyareti yaptık. Bir vatandaşımız 3 bin 500 TL emekli maaşı bizim neyimize yetecek diyor. Az önce benim seçim bölgemden olan bir büyüğüm aradı. ‘Dün 3 harfli marketlerden birine gittim, 116 TL’ye aldığım yağ 140 TL olmuş’ diyor. Bugün Türkiye’yi sömüren Adalet ve Kalkınma Partisi ile tek adam yönetimidir.

KORKU BACALARI SARDI

Daha önce 6 genel başkan akşam yemeği için bir araya gelmişti. O gece 18 tweet attı AKP’li bir milletvekili. Korku bacaları sardı. Parlamenter sistem ne getirecek diyorlar. Harun başkan vurguladı. Tek adam sistemi zam demek, zulüm demek, zafiyet demek. Bugün ekmek, mazot, kira pahallanıyorsa bunun temel sebebi her şeyi ben bilirim diyen tek adam anlayışıdır. Buna karşı 6 genel başkan şunu diyor: Biz Türkiye’yi güçlendirilmiş parlamenter sistem ile güçlendireceğiz. Özgürlükleri, demokrasiyi, hesap verilebilirliği, demokrasiyi, eşitliği getireceğiz.

“GÜNGÖR ARSLAN CİNAYETİ AYDINLATILSIN”

Bunu yapacak potansiyelimiz var. Yakın zaman Millet İttifakı’nın projelerini hep birlikte dinliyor olacağız. Hiç umutsuzluğa kapılmayalım. CHP 1. Parti, Millet ittifakı iktidar olacak. Hiçbir genç yurtdışında yaşıyorum demeyecek. Basının aracılığıyla da seslenmek istiyorum. Geçtiğimiz haftalarda Kocaeli’de gazeteci Güngör Arslan katledildi. Bu olay Türkiye’nin gündeminde yer alıyor. Bu olayı hepimizi ilgilendiriyor. Bir gazetecinin öldürülmesi, katledilmesi kabul edilebilir, normalleştirilebilir bir durum değildir. Bizler de yakından takip ediyoruz. Bu olayın bir önce aydınlatılmasını ve kamuoyunun bilgilendirilmesini talep ediyorum” dedi.

Haber: Hanifi SURUN

 

manset-1-016.jpeg

 

manset-3-032.jpeg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.