CHP’li Yılmaz, ‘Değişim olmalıdır’

CHP’li Yılmaz, ‘Değişim olmalıdır’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun istifası ile ilgili tartışmalar devam ederken Gebze ilçe başkanı Musa Yılmaz yaptığı açıklamada, “Evet değişim şart ve olmalıdır.” dedi.

24 Haziran seçim sonuçlarının ardından CHP’de genel başkanın istifası veya bırakması yönündeki tartışmalar hızla devam ediyor. Yaşanan tartışmalara ilçe başkanları da katıldı. CHP Gebze İlçe Başkanı Musa Yılmaz da sosyal medyadan açıklamada bulundu. CHP’li Yılmaz yaptığı açıklamada, “Bu toplum emperyalizmin uşaklığını yaptığı ve oyuncağı olduğu sürece CHP’de genel başkanlık değişse de sonuç aynı olacaktır. Diyelim ki genel başkan değişti toplumun CHP’ye ve kurucu iradenin sahibi olan ömrünü emperyalizme karşı tam bağımsız bir Türkiye için harcamış olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e olan düşmanlığı sona erecek mi?

DEĞİŞİM OLMALIDIR

Hayır, bu düşmanlığın nedenlerini iyi analiz etmediğimiz sürece asla değişmeyecek. Şunu da unutmayalım ki bu toplum Mustafa Kemal Atatürk’ün devrimlerini tamamlamak isteyen Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının idamına onay vermiş 12 Martları 12 Eylülleri maalesef haklı bulmuş ve alkışlamıştır. Yani toplum kendi için de kendine ortak bir düşman yaratmış ve bu düşmanla mücadele ederken gerçek düşmanı olan emperyalizme kucak açmış işbirlikçileri ile birlikte hareket etmiştir. Evet değişim şart olmalıdır. Ancak yöntemler ve alışkanlıklar değişmediği sürece genel başkan değişikliği sadece kâğıt üzerin de kalır ve toplumsal oyalamadan öteye gitmez.

UYGUN ÖRGÜT YOK

Gider bir genel başkan gelir başka bir genel başkan.Bence mücadele yöntemlerini değiştirmemiz gerekir. Neden mi derseniz bizim partimizin kuruluş felsefesine uygun örgüt yapısı yok. Genel başkana ve genel başkana yakın örgüt yapısı var. Örneğin SODEP, SHP ve CHP’de 12 Eylül sonrası kaç tane genel başkan değişti ise partiden çok o genel başkana yakın insanlar söz sahibi oldu. Öyle ki daha şimdi den tüm Türkiye de genel başkan olabilecek kişiye yakın arkadaşlarımız genel başkandan çok kendilerini öne çıkarmaya başladılar bile. İşte sorun tam da bu nokta da biz genel başkan örgütlenmesini mi öne çıkaracağız yoksa CHP örgütlenmesini mi ya da başka bir deyişle biz partimiz de bireysellik siyasetini mi yoksa toplumsallık siyasetini mi öne çıkaracağız?

6 AYLIK BİR YÖNETİM

Öncelikle şunu unutmayalım ki 6 aylık bir yönetim ve bu yönetim kurulu başkanı olarak bir bütünlük oluşturmak isterken AKP’ye karşı mücadele etmekten çok ilçe başkanlığına karşı mücadele eden arkadaşlarımız kendi içimizde enerjimizi tüketmekten ve birbirimizi yıpratmaktan hiç kaçınmadık. Bu önemli bir konudur. Çünkü sadece bizim ilçemiz de değil tüm il ve ilçelerimiz de var olan bir anlayıştır. Örgütler aşağıdan yukarıya doğru şekillenmelidir eğer taban doğru bir zemine oturmuş bir anlayışı hayata geçirir ise genel başkanını doğru tespit eder ve genel başkan da örgütlerin sesini dinleyerek doğru tespitler yapar.

İLKELİ DURUŞU NET GENÇLİK

Aksi durum da örgütler partiye değil genel başkan olacak kişiye endeksli siyaset yapar. Bu da bize yine hüsran ve hayal kırıklığı yaratır. Bir başka konu da şudur özgür partiye bağlı gençlik oluşturmamız gerekiyor ekiplere ve abilerine bağlı gençlik değil yanı idealist ilkeli duruşu net gençlik.” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler