CHP’den Büyükşehir’e sel tepkisi!

CHP’den Büyükşehir’e sel tepkisi!

CHP Kocaeli Çevre ve Sağlık Komisyonu adına Başkan Müzeyyen Topçu Tan yıllardır yaptıkları uyarılara kulağını tıkayan  Büyükşehir Belediyesine tepki göstererek, “Sonuç ortada ve eğer önlem alınmazsa, daha kötü felaketler kapıda!”dedi.

Kocaeli sele teslim oldu ve ne yazık ki Sepetçi köyünde bir vatandaş, biriken suları tahliye etmek isterken yaşamını yitirdi.

CHP Kocaeli Çevre ve Sağlık Komisyonu adına Başkan Müzeyyen Topçu Tan yıllardır yaptıkları uyarılara kulağını tıkayan iktidara şöyle seslendi:

“Bu tehlike geliyorum diyordu. CHP Çevre ve Sağlık Komisyonu olarak en son uyarımızı daha iki gün önce yaptık. “ Felaket geliyorum diyor, yetkililer umursamıyor! Doğa bu şekilde yok edilmeye devam edilirse, artan kanser ve hastalıkların yanı sıra, çok ağır sel baskınları ile de karşı karşıya kalacağız. Bunun sonucunu öğrenmek için ağır bedeller ödemek gerekmiyor!” demiştik.

Bugün kentimizde yaşanan su baskınları ve vatandaşlarımızın yaşadıklarına baktığımızda üzülerek ne kadar haklı olduğumuzu görüyoruz. Ama bu durumu tahmin etmek için müneccim olmaya gerek yok. Kentimizi ve ülkemizi yönetenler, doğayla barışık ve bilimsel yöntemlerle kentleşmeyi hiç akıllarına getirmediler. Kentlerin yarınlarını hesaplayarak, yok etmeden var etmeye çalışmadılar, her gördükleri yeşil alana göz diktiler ve ormanları katlettiler...

Bu süreçte biz hep uyardık, olabilecekleri hep söyledik…

Sonuç ortada ve eğer önlem alınmazsa, daha kötü felaketler kapıda!

BİR CANIN VEBALİ DE BOYNUNUZA

Bu felaket sadece bir uyarı bir an önce aklınızı başınıza devşirin, bilmiyorsanız öğrenin, sorun söyleyelim. Siz bu kenti yönetmiyor sağıyorsunuz, tıpkı ülkenin diğer kentleri gibi nerede boş yeşil bir alan, orman bulursanız saldırıyorsunuz. Sayenizde tarım arazisi kalmadı, sayenizde ormanlar tükeniyor her taraf beton yığını oldu, memleketi müteahhit gibi yönetiyorsunuz…

Körfezimizi, limanlarla ve sanayi tesisleri ile yok ediyorsunuz, denetlemiyorsunuz. Birinci sınıf tarım arazilerimizi, topraklarımızı, ormanlarımızı rant alanına çevirdiniz.

Bugün, yarım saat süren şiddetli yağmur ile başımıza gelenleri görünce; her ne için olursa olsun artık bu kentte bir tek ağaca balta vurmanın onlarca insanın hayatına kast etmek demek olduğunu anladığınızı umuyoruz. “

3-019.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.