1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. CHP'den arsa tepkisi
CHP'den arsa tepkisi

CHP'den arsa tepkisi

“Vicdanlarınıza bırakıyoruz”Çayırova Belediyesi  meçmiş toplantısında CHP’li ve SP’li meclis üyeleri yapılan arsa takaslarına tepki göstererek,...

A+A-

“Vicdanlarınıza bırakıyoruz”

Çayırova Belediyesi  meçmiş toplantısında CHP’li ve SP’li meclis üyeleri yapılan arsa takaslarına tepki göstererek, “Bu kararı AKP’li meclis üyelerinin vicdanına bırakıyoruz” dediler.

Çayırova Belediyesi mayıs ayı olağan meclis toplantısı önceki gün gerçekleştirildi. Belediye meclis salonunda gerçekleşen meclis toplantısına belediye başkan yardımcısı Orhan Keskin başkanlık etti. Meclisi birinci maddesi Özgürlük Mahallesi Âşık Veysel Caddesi üzerindeki kurulan Perşembe Pazarı Akse Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi üzerindeki otopark alanında kurulan Pazar Pazarı ve İnönü Mahallesi 135 Sokakta kurulan Pazartesi Pazarının Akse Mahallesi 479/1 sokakta yeni yapılan Kapalı Semt Pazar alanına taşınması ile ilgili komisyon kararı okunarak oybirliğiyle kabul edildi.

 BU TAKASTA SİYASİ OLARAK KİMSE ALTINDAN KALKAMAZ

Gündemin ikinci maddesi mülkiyeti Çayırova Belediyesine ait olan 4 700.00 m2 miktarlı 1037 ada, 1 Nolu parsel ile 788 adanın 1 355, 70 m2 miktarlı kısmı, 3 663, 31 m2, 789 ada 1 nolu parsel ve 4 081, 00 m2 miktarlı 790 ada 1 nolu arsanın takas edilmesi ile ilgili komisyon raporunu okunarak oyçokluğuyla kabul edildi. Madde ile ilgili olarak söz alan CHP Çayırova Belediyesi Meclis Üyesi Halis Koç, “Bu kadar önemli bir konuda belediye başkanı yok. Yapılmak istenen bu takas kamuoyunca tepki topluyor. Bu takasta siyasi olarak kimse altından kalkamaz. Son zamanlarda bu kadar arsa satışını olması arsa mafyası ile yaptığı mücadeleyi kaybetti mi diye akıllara soru getiriyor. Acaba başkana tuzak mı kuruyorlar?” diye konuştu.

REKABET KOŞULLARI YOK

Madde ile ilgili olarak Saadet Partisi Çayırova Belediyesi Meclis Üyesi Ali Uçar ise, “Bu yerle ilgili olarak satış mı takas mı kararı alınmıştı? Bu yerle ilgili belediye başkanı satış kararı aldı. Bu yerde rekabet koşulları neden oluşturmuyor? Bu yer Çayırova’nın gözbebeği olan bir yer. İhtiyaç varsa bu yerler satılsın. Ancak bu yönteme gidilmemeli. Bu yerin gerçek manada kafa kafaya takas edilmez. 21 bin m2 inşaat alanı çıkıyor. Alınan yer ise 10 bin m2 inşaat alanı çıkıyor.

HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATACAĞIZ

Bu yerler kafa kafaya takas ediliyor. El insaf el vicdan. Bu yerler bizim olmuş olsa bunu yapmayız. Burada 10 bin m2 inşaat değeri çıkan yeri takas ediliyor. Bu gözbebeği yerimizi yarın 100 milyon TL verip geri alamayacağız. Bu yerin takas edilmesini sizlerin vicdanını bırakıyorum. Bunu bir ihanet olarak görüyorum. Bu yerle ilgili protokol var. Hukuki süreci başlatacağız.” dedi. Madde ile ilgili olarak Çayırova Belediyesi Başkan Yardımcısı Orhan Keskin de, “Çok büyük acıtasyon yaparak bu yerin değerini de biliyoruz. Kent Meydanı ile ilgili söz verdik. Yer kıymetli olabilir ama Kent Meydanı’nda yer alacağız. Kanunsuzluk varsa yargı yolu açıktır.” diye belirtti.

KOMİSYONA HAVALE EDİLDİ

Meclisin üçüncü maddesi Çayırova Belediyesinin norm memur kadrosunda iptal-ihdas yapılması oyçokluğuyla kabul edildi. Gündemin dördüncü maddesi 21.04.2017 tarih ve 9940 sayılı resmi gazetede yayınlanan Ek’li krokide riskli alan ilan edilen bölge ile ilgili diğer kurumlarla protokol yapmak üzere Çayırova Belediyesi Başkanına yetki verilmesi kararı oyçokluğuyla kabul edildi. Meclisin beşinci maddesi Emek Mahallesi, 019 sokak ve 019/1 sokaklar arasında yeni yapılan parka isim verilmesi ilgili komisyona havale edildi.

Çayırova Belediyesi mayıs ayı ikinci oturumu 9 Mayıs Salı günü saat 15.00’da olacak.

 

Bu haber toplam 545 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.