1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Çayırpark sıfır istimlak ile 80 dönüme kurulacak
Çayırpark sıfır istimlak ile 80 dönüme kurulacak

Çayırpark sıfır istimlak ile 80 dönüme kurulacak

Çayırova’da Bünyamin Çiftçi’nin seçim beyannamesinde yeri olan Çayırpark için yer Akse Mahallesi’nde yer bulundu. Projenin öne çıkan özelliği kişi arazisinin ortasında kalan yerin kamu kullanımına çekilmesi ve ilavelerin sıfır istimlak ile yapılması

A+A-

** Çayırova’da Bünyamin Çiftçi’nin seçim beyannamesinde yeri belirsiz, proje fotosu sembolik olan Çayırpark için yer Akse Mahallesi’nde bulundu

** Daha önce şahıs arazisi içinde kalan 30 dönümlük alan buradan arazinin kenarına alınıp diğer birleştirmelerle 80 dönüme yükseltildi. Hiç istimlak bedeli ödenmedi

** KBB Meclisi’nde CHP Grubu geçen dönem “İmtiyaz var” diye itiraz etmişti. Yeşil alan oradan çıkartıldı. CHP bu sefer önündeki yolun genişliğine itiraz edip ret oyu kullandı

 

Çayırpark… Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi’nin yerel seçim döneminde yeri, yüzölçümü, şekli şemali belirsiz vaadi idi. Çiftçi söz konusu vaadi için aradığı yeri Akse’den buldu…

O YEŞİL ALAN ŞENPİLİÇ

ARAZİSİ İÇİNDE KALDI

Çayırova Belediyesi’nde ismi bizde saklı bir bürokrattan edinilen bilgiye göre vaka şöyle:  Çayırova Belediyesi sınırları içinde Akse Mahallesi’nde Şen Piliç’e ait 160 dönüm olduğu sanılan çok büyük bir arazinin içine daha evvelki yıllarda, yaklaşık 30 dönüm civarında bir yeşil alan konuldu. Bu tamamen özel mülkiyetin içinde kalan bir alan idi.

İSTİMLAKSIZ, MALİYETSİZ YER

Çayırova Belediyesi imar planlaması yapıp özel mülkiyetin içerisindeki yeşil alanı arazinin kenarına kaydırıp yaymak ve etrafındakileri de toplamak suretiyle hiç istimlak yapılmaksızın 80 dönümlük yeşil alan üretti.

CHP HER İKİ KARARA DA “RET” OYU VERDİ

Söz konusu rapor önce KBB Meclisi’nin ekim ayı olağan toplantısında , 1/5000 ölçekli plan üzerinden görüşüldü. Oy çokluğuyla kabul edildi. CHP’li meclis üyeleri itiraz etti. Oysa ki bir önceki dönemde bu arazinin içerisine sanki özel park gibi konulan yeşil alana geçen dönemin KBB Meclisi CHP Grubu muhalefet etmiş idi.

 

Çayırova Belediyesi anılan yeri şahıs yeri içinden çıkarttı. Halkın istifadesine sunacak bir yeşil alan bıraktı. CHP’nin desteklemesi bekleniyordu. CHP bu sefer buna da karşı çıktı.

ÇAYIROVA’DA 1/1000’LİĞİ

ONAYA SUNULACAK

Konu Çayırova Belediye Meclisi’nin gündemine, 1/1000 ölçek üzerinden de gelecek. Ancak çeşitli teknik teferruatlardan ötürü en kısa süreli ihtimalle 2021 yılının ocak ayı toplantısında görüşülecek.

CHP geçen dönem, ‘Vatandaşın özel arazisi içine özel park yeri yapılıyor’ diye itiraz etmişti. Bu seferki itiraz gerekçeleri ise anılan yerin önünden geçen yolun 24 metreden 15 metreye düşürülmesi oldu.

ÖLÇÜMLER YAPILDI

O GENİŞLİK YETERLİ

Çayırova Belediyesi’nce ise; 80 dönümlük bir yeşil alanın kenarında, 24 metrelik bir yolun teknik olarak gereksiz olduğunu savunuluyor: “Çünkü buraya çoluk çocuk insanlar gelecek. Geniş, bulvar gibi bir yol gereksiz. 15 metre gidiş gelir yeter diyoruz. Yeterliliğine dair gerekli ölçümler yapıldı.”

cayirpark.jpg

 

Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi’nin seçim beyannamesinde yer alan Çayırpark projesindeki bu fotoğraf sembolik konuldu. Hayata geçirilecek projeyi ifade etmiyor.

Bu haber toplam 650 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.