Çayırovalılar yargıya gitti

Çayırovalılar yargıya gitti

 Kocaeli Büyükşehir Belediyesi il merkezi ve ilçelerde 2009 yılından itibaren Kentsel Dönüşüm Projelerini hayata geçirmeye başlamışlardı. Çalışmalar...

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi il merkezi ve ilçelerde 2009 yılından itibaren Kentsel Dönüşüm Projelerini hayata geçirmeye başlamışlardı. Çalışmalar ilçelerde devam ederken, Çayırova Belediye Meclisi 2 Aralık 2013 günü kentsel dönüşüm projesi için karar aldı.  Ancak Çayırova sakinleri en başından bu yana karşı oldukları proje için yine yollara düştü. 


ÜÇ OTOBÜS GELDİLER 
Meclisin aldığı karara tepki gösteren ve kendilerinin de görüşlerinin alınmasını isteyen bölge halkı,  meclis kararının iptali için 3 otobüsle İzmit’e gelerek Kocaeli İdare Mahkemesine dilekçe verdi. Çayırova halkı adına Çayırova İnönü ve Emek Mahallesi Yardımlaşma Dayanışma ve Güzelleştirme Dernek Başkanı Murat Koca kısa bir konuşma yaptı. 
 FİKİRLERİMİZ ALINMADI 
Koca, “2009 yılında bizim adımıza karar vererek, kentsel dönüşüm yapmak istiyorlarmış. Bizim yerlerimiz tapuludur. 2012 yılından bu yana bu konu ile ilgili olarak Çayırova ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile defalarca görüştük. Dilekçe verdik. Bizim fikir ve düşüncelerimizi dinlemelerini istedik. Biz bu projeye bizim fikir ve görüşlerimiz alınmadığı için karşıyız" diye konuştu. 
 KENTSEL DÖNÜŞÜM İSTEMİYORUZ 
Kentsel Dönüşümü kendi ilçelerinde istemediklerini söyleyen Koca, "Daha önce defalarca belediyelere dilekçe verdik. Bizi dinlemediler. Bu nedenle buraya geldik. İlk defa yargıya başvurduk. Biz yerlerimizden memnunuz.  Bölgede yaşayan 730 hane olarak Kentsel Dönüşüm istemiyoruz. Mağdur olmak istemiyoruz" şeklinde konuştu. 

 

KARARIN İPTALİNİ İSTİYORLAR 
Koca, son olarak ise "Bugün bir araya gelen 163 kişi ile idare mahkemesine 2 Aralık 2013 tarihinde belediye meclisi tarafından alınan karar hakkında yürütmeyi durdurma ve  iptali için dilekçe vereceğiz. Şimdilik dosyalarımızı kendimiz takip edeceğiz. Ancak gerekirse avukat da tutacağız” dedi. Dilekçelerini veren ilçe halkı daha sonra ise olaysız bir şekilde dağıldı. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.