1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Çayırova’da okul ve camileri satıyorlar
Çayırova’da okul ve  camileri satıyorlar

Çayırova’da okul ve camileri satıyorlar

Saadet Partisi Çayırova İlçe Başkanı Yusuf Aksu, “Çayırova Belediyesi, borçlarını ödeyemediği için okul ve cami gibi taşınmazlarını borçları karşılığı hazineye devrediyor.” dedi.

A+A-

Saadet Partisi Çayırova İlçe Teşkilatı Ocak ayı İlçe Divan toplantısını internet uygulaması üzerinden online olarak gerçekleştirdi. İlçe Başkanı Yusuf Aksu’nun Başkanlığı’nda gerçekleşen toplantıya partililer yoğun ilgi gösterdi.

Hafta sonu gerçekleşen partisinin Ocak ayı ilçe divan toplantısında konuşan Saadet Partisi Çayırova İlçe Başkanı Yusuf Aksu, genel ve yerel gündeme dair açıklamalarda bulundu. Faiz sarmalının ülke genelinde oluşturduğu ekonomik yıkımın Çayırova ölçekli yansımaları da olduğunu ifade eden Aksu, “ülkemiz maalesef 50 Milyon Dolarlık sermaye girişi için tank fabrikasının bir bölümünü satmayı zaruri ihtiyaç olarak görürken diğer yandan günlük 75 Milyon Dolar borç faizi ödüyor” dedi.

OKUL VE CAMİLER SATILDI

Aksu, “Tüm insanlığın feraha ulaşması için 50 Yıllık bir tarihi olan Milli Görüş davamızda çalışmalarımıza aynı şekilde devam ediyoruz. Davamızın prensiplerinden biriside faizle mücadeledir. Genel hükümetin yanlış politikaları sonucu ülkemizin faiz sarmalına düştüğü gibi Çayırova ilçemizde yanlış ekonomi yönetimi marifetiyle yerel ölçekte aynı sorunları halkımıza yaşatmaktadır. Mevcut genel hükümet günlük 75 Milyon Dolar borç faizi öderken para buluyor, 50 Milyon Dolar sermaye bulamadığı için tank palet fabrikasını satıyor.

ÇAYIROVA BELEDİYESİ TAŞINMAZLARINI DEVREDİYOR

 Bu trajikomik durumun benzeri de Çayırova ilçemizde yaşanmaktadır. Üzülerek ifade ediyorum ki, çürümeye terk edilen yatırımlara para bulan Çayırova Belediyesi, borçlarını ödeyemediği için okul ve cami gibi taşınmazlarını borçları karşılığı hazineye devrediyor. Efendim devletten devlete geçiyor ne olacak diyemeyiz. İlerde bir gün kentsel dönüşüm yada farklı bir uygulama çalışmasında o okul ve cami yıkıldığında o yerin tasarrufu artık size ait olmaz” dedi.

ÇAYIROVA KENT MEYDANI

Yusuf Aksu açıklamalarına şöyle devam etti:

 “Çayıroava Kent Meydanı’nın açıklanan muhtemel projelerine baktığımızda mevcut yönetimin kronik hastalığı olan ‘Beton yığınını’ yine görmekteyiz. Kent meydanı parke taşlarının döşendiği bir alan değildir. Meydan o şehrin ruhudur, marka logosudur. Mevcut projeler tamamen rant ve ezberci anlayışın ürünüdür, ilçemizin tarihi, fiziki, ticari gibi kıstasları dikkate alınmadan hazırlanmıştır. Saadet Partisi Çayırova İlçe Teşkilatımızın birim başkanları ilçemizle alakalı konularda kendi birimleriyle ilgili çalışmaları zaman zaman kamuoyuna sunuyor. Yine bu doğrultuda Mahalli İdareler birimimiz geçtiğimiz günlerde ‘Kent Meydanı, tarihi yaşanmışlıklarda göz önüne alınarak Osmanlı tarihiyle bütünleştirilmelidir’ diye bir çalışma yayınladı. Oradan ders alabilirsiniz.

ÇAYIROVA DEVLET HASTANESİ

Bu hafta içi Çayırova Devlet Hastanesi için ihale yapılacağı açıklandı. İki yıl önce 250 yataklı şimdi 200 yataklı olarak ilan edilen Hastanemiz inşallah yapılır ve bizde emeği geçenlere teşekkür ederiz. Bu hizmet ilçemize ve vatandaşımıza olumlu katkılar kazandıracaktır.

KÜLTÜR MERKEZİ ‘UCUBE YAPI’

Necmettin Erbakan Kültür Merkezi Çayırova’nın girişinde yer alan bir utanç vesikasıdır. Erbakan Hocamızın adını vermeleri bu yapının ucube bir yapı olduğu gerçeğini ­değiştirmez. Yoluyla çevresiyle işlevselliğiyle hiçbir olumlu yönü olmayan bu yapının öncesinde ve sonrasında işlevsellik ve kullanım amacı noktasında çok önemli uyarılarda ve önerilerde bulunduk. Bugünde hiçbir uyarı ve öneriyi dikkate almayan yönetimin o dönemki temsilcileri de biz yaptık oldu mantığı içerisinde oldukları için bugün bu yapı ucube gibi şehrin girişinde yer almaktadır.

TAŞERON İŞÇİLERİN YANINDAYIZ

Belediye taşeron işçilerine her Belediye kendi inisiyatifini de kullanarak farklı oranlarda zamlar yaptı. Çayırova Belediyesi de daha önceleri de sık sık dile getirdiğimiz bu konu üzerine Bazı çalışmalar yaptı. Kadroluya 30 TL taşerona 7 TL olan yemek parası zulmü giderildi ve taşeron yemek ücreti 25 TL oldu. Saadet Partisi olarak taşeron işçileri için konuyla alakalı birçok çalışmalar yaptık. Bundan sonra da konunun takipçisi olarak yaşanabilecek olası hak gasplarını ortadan kaldırmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. “

Bu haber toplam 533 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.