Çayırova’da okul müdürü darp edildi, Eğitim Sen tepki gösterdi

Çayırova’da okul müdürü darp edildi, Eğitim Sen tepki gösterdi

Eğitim Sen Gebze Şube Başkanı Eylem Bahadır Çayırova Hanife Soykan Ortaokulu Müdürü Mevlüt Bingöl, başka okulun birkaç velisi tarafından darp edildiğini belirterek, ‘’Öğretmenlere, idarecilere yönelik bu tür şiddetin sorumlusu, uyguladığı yanlış politikalarla en başta Milli Eğitim Bakanlığıdır.’’ dedi.

Eğitim Sen Gebze Şube Başkanı Eylem Bahadır’ın açıklaması şöyle:

‘’Ülkenin dört bir yanında her zaman duyduğumuz, okullarda öğretmenlere, hastanelerde doktorlara ve diğer sağlık çalışanlarına uygulanan şiddet olaylarından biri de dün yine Çayırova'da gerçekleşmiştir. Çayırova Hanife Soykan Ortaokulu Müdürü Mevlüt Bingöl, başka okulun birkaç velisi tarafından darp edilmiştir.

Ülkenin Milli Eğitim Bakanı, valisi, kaymakamı tarafından öğrencilerinin gözü önünde azarlanan, sınıfından kovulan öğretmenler, okullarda ve sokaklarda da veliler ve öğrenciler tarafından dövülür hale gelmiştir.

ÖĞRETMENLER İTİBARSIZLAŞTIRILDI

Öğretmenlere, idarecilere yönelik bu tür şiddetin sorumlusu, uyguladığı yanlış politikalarla en başta Milli Eğitim Bakanlığıdır. Öğretmeni eğitimci olarak değil, bakıcı gibi gören zihniyetin veli ve öğrencilere empoze edilmesiyle, onların gözünde öğretmenler itibarsızlaştırılmıştır. Öğretmen, idareci; veli ve öğrencilerin isteklerini, beklentilerini yerine getirmek zorunda olan bir köle gibi görülmeye başlanmıştır.

YETKİLİLERİ HAREKETE GEÇMEYE ÇAĞIRIYORUZ

Okullarda yaşanan bu tür şiddetin önlenmesi için, gerekli düzenlemeler acilen yapılmalıdır. Bu konuda başta Milli Eğitim Bakanlığı olmak üzere, bütün yetkilileri harekete geçmeye çağırıyoruz. Öğretmenlere yapılan şiddet eylemlerini bir kere daha kınıyor, başta Mevlüt Bingöl öğretmenimiz olmak üzere, şiddete uğrayan tüm eğitim emekçilerine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Haber: Cengiz akgün

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler