Çalışmadığı yerden sormuş!

Çalışmadığı yerden sormuş!

İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Ulaştırma Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’na farzı misal, “Ne olacak Cengiz Topel’in hali” diye sordu. “Topu taca atan” Uraloğlu farzı misal, “Elektrikler kesikti. Çalışamadım hocam” diye yanıtladı!

Hükümet ve Bakanlıklar bilindiği kadarıyla kendilerine yöneltilen soru önergelerine 15 gün içinde bir yanıt vermekle mükellef. Günümüzde bu süreye ya hiç uyulmuyor, ya da sorular “zaman aşımına” uğrayıp yanıtsız bırakılıyor. Ya da soru harici yanıtlanıyor. İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Ulaştırma Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’na farzı misal, “Ne olacak Cengiz Topel’in hali” diye sordu. “Topu taca atan” Uraloğlu farzı misal, “Elektrikler kesikti. Çalışamadım hocam” diye yanıtladı! Konuya dair Lütfü Türkkan’ın danışmanı Tuğrul Eraç tarafından basına servis edilen haber şöyle:

İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Temmuz ayında verdiği önergeyle Cengiz Topel Havalimanı’nın içler acısı halini TBMM gündemine taşımış, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’na 6 soru sormuştu. Türkkan’ın önergesine Bakan’dan 1 ay sonra cevap geldi. Türkkan önergesinde; havalimanının hizmete açıldığı 2011 yılından bugüne kadar yapılan sefer ve yolcu sayılarının yanı sıra bugün itibari ile Cengiz Topel Havalimanı’ndan hangi seferlerin gerçekleştirildiğini sormuş, esas merak edilen soruları da önergesine taşımıştı.

Türkkan, “12 yıl önce açılmış olmasına rağmen Cengiz Topel Havalimanı neden hala beklentileri karşılayamamakta, kaderiyle baş başa bırakılmasına göz yumulmaktadır?” demiş, “Havalimanı ile ilgili olarak Bakanlık programı dahilinde yürütülecek bir çalışma bulunmakta mıdır, bu çalışmalar nelerdir?” sorusuna da cevap istemişti.

Bakan Uraloğlu, Türkkan’a gönderdiği açıklamada yalnızca 2011-2023 yılları arasında gerçekleşen uçak ve yolcu trafiği hakkında bilgi verdi ve seferlerin çeşitliliği, sayıları, fiyat uygulamaları ve zamanlarının bölgenin yolcu potansiyeline bağlı olarak nasıl belirlendiğini anlattı. Bakan, Türkkan’ın ve Kocaelililerin cevabını merak ettiği esas soruları yanıtsız bıraktı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler