Bu Düzen Değişmeli Platformu bileşenleri buluştu

Bu Düzen Değişmeli Platformu bileşenleri buluştu

Bu Düzen Değişmeli Platformu, bağımsız milletvekili adayı Mustafa Tozkoparan ve Bu Düzen Değişmeli Platformu Kocaeli Seçim Komitesi adına Alpaslan Savaş’ın katılımıyla gerçekleşti.

Gebze Antik Kafe’de önceki gün gerçekleşen toplantıya divan adına Hakan Dinçer’in yaptığı kısa açılış konuşmasıyla başladı. Ülkenin en yoğun işçi nüfusuna sahip Gebze Bölgesi’nde metal işçisi bir milletvekili adayının olmasının önemini vurgulayan Dinçer, “Bu Düzen Değişmeli Platformunu desteklemek, metal işçilerinin MESS’e karşı verdiği haklı ve onurlu mücadeleyi desteklemektir.” dedi. Bu Düzen Değişmeli Platformu Kocaeli Seçim Komitesi adına konuşan Alpaslan Savaş ise TKP’nin seçimlere katılmasının hukuksuz bir şekilde engellendiğini hatırlatarak, düzen değişikliği talebinin bağımsız adaylarla seçimlere taşıma kararı aldıklarını ifade etti.

BİRLİKTE MÜCADELE ÇAĞRISI

Kocaeli bağımsız milletvekili adayı Mustafa Tozkoparan ise şöyle konuştu: “15 sene çalıştığım ve sendika temsilciliği yaptığım fabrikada patronu bir kere gördüm. Biz hep insan kaynaklarıyla, şeflerle, müdürlerle uğraştık, hep onlarla görüştük, sorunun bu insanların yerine başkası gelince çözüleceğini zannettik. Ahmet gitti Mehmet geldi, gelen gideni arattı. Ama esas sorun işin arkasında duranda, patronlardaydı. Biz ne zaman bir şeylerin değişmesi için, patrona karşı kendimiz için örgütlendik işte o zaman kazanım elde edebildik.” dedi. Buluşma, divanın Bu Düzen Değişmeli Platformu’nun “Böyle Bir Türkiye İster Misin?” başlıklı bildirisinin okunması ve birlikte mücadele çağrısının ardından son buldu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.