1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. "BİZ SİZİ 18 YILDIR TANIYORUZ"
"BİZ SİZİ 18 YILDIR TANIYORUZ"

"BİZ SİZİ 18 YILDIR TANIYORUZ"

CHP Kocaeli İl Başkanı Özgür Harun Yıldızlı; “YKS ve LGS ile ilgili öğrencilerimiz lehine birçok önlem alınmış olmasına rağmen, sınav tarihi üzerinden moral bozucu açıklamalar haksızlıktır” diyenlere elbette bir çift sözümüz var; "Kriz kelimesini, ağzınız

A+A-

CHP Kocaeli İl Başkanı Özgür Harun Yıldızlı; “YKS ve LGS ile ilgili öğrencilerimiz lehine birçok önlem alınmış olmasına rağmen, sınav tarihi üzerinden moral bozucu açıklamalar haksızlıktır” diyenlere elbette bir çift sözümüz var; "Kriz kelimesini, ağzınıza pelesenk ederek, bu krizi hatalarınızı örtmek için daha fazla kullanmayın. Çünkü biz sizi 18 yıldır gayet iyi tanıyoruz" ifadelerini kullandı.

"ALAY EDERCESİNE, UTANMADAN SÖYLÜYORLAR"

Yıldızlı açıklamasında; "18 yıldır kaos ve kargaşadan beslenen, genç işsizliğin her gün arttığı, atanamayan gençlerin intihar ettiği bir ülke yaratanlar alay edercesine; eğitim yuvalarını ticarethane olarak görüp, turizmi bile evlatlarımızın geleceğinden daha kıymetli görenler utanmadan; 'Müreffeh, istikrarlı, büyüyen bir Türkiye'den' bahsederek, hak aramayı, sahip çıkmayı 'bozgunculuk çıkarmak' olarak görüp, öğrencilerimizin gelecek kaygıları üzerinden siyasi rant devşirmeye çabaladığımızı ve siyaseten propaganda malzemesi yaptığımızı söylüyorlar" şeklinde konuştu.

"HANGİ GÜN GENÇLERİN YANINDAYDINIZ?"

Şimdi bizler de; "Gençlerimizin moralini ve motivasyonunu bozmak pahasına bu konuların siyasete alet edilmesi doğru değildir. Kimse olmasa bile, bizler daima gençlerimizin yanındayız” diyenlere sormak isteriz; "Hangi gün gençlerin yanındaydınız? 'Kızlı erkekli gezmeyin!' denildiğin de mi? Çapulcu diye nitelendirildiklerinde mi? Üniversiteye hazırlandıklarında mı, mezun olduklarında mı? 4*4 moduna alıp mahvettiğiniz eğitim sisteminde bocaladıklarında mı? 18 yıldır yarattığınız o dar kalıba sığdırmaya çalıştığınız, güvenmediğiniz ama ihtiyaç duyulduğunuzda sadece teorik olarak ‘bugünümüz, yarınımız’ diye bas bas bağırdığınız, pratiğe gelindiğinde ise ‘Gençler kim ya” dediğiniz gençlerin mi yanındaydınız?".

"BÖYLE YANLARINDAYDINIZ DEĞİL Mİ?"

"Gençlerin böyle yanlarındaydınız değil mi?" diyen Yıldızlı; "Çocuklar yurtlarda istismara uğradığında "Bir kereden birşey olmaz" diyerek yanlarındaydınız mesela, şort giydiği için saldırıya uğrayan genç kadın için; "Tahrik edici giyinmeseydi!"anlayışıyla bakarak destek oldunuz ona da. Madende çalışan genci tekmeletirken de oradaydınız, en hafif eleştirisini bile hakaretten saydığınız  gençlerin tutuklanmasına göz yumarken de. "Ateşim var, başım ağırıyor" gibi küçük bahanelerinizle, bayramlarına bile gitmeyerek yanlarındaydınız değil mi?" dedi.

"GENÇLERİN DEĞİL, KOLTUKLARININ İKBALİ PEŞİNDELER"

"Gençlerimizi "kobay" değil, bu ülkenin geleceği" diyerek açıklamasına devam eden Yıldızlı; "Bugün de krizi kalkan yaparak siyaset yapan sizler, görüyoruz ki yine gençlerin değil, koltuklarınızın ikbali peşindesiniz. Ama bizler, evlatlarımızın geleceği tek adamın dudağından çıkan iki cümle ile ipotek altına alınırken elbette hak arayacak ve elbette susmayacağız. Çocuklarımızı değil de gelecek turistleri düşünenler, bir kuşağı feda etmeyi göze alanların karşınızda dimdik durmak bizim görevimizdir" ifadelerini kullandı.

"SİZE YÜREKTEN İNANIYORUZ"

"Kararlı bir şekilde çalışın. İnadına çalışın. İnadına başarılı olun, mücadele edin sevgili gençler. Bu vatan gençlerin elinde yükselmiş unutmayın" şeklinde konuşan Yıldızlı; "Önünüze hangi engeller konulursa konulsun engelleri aşmasını bilin. Çanakkale'de 15'lilerin azmi ve kararlılığı ile...Haksızlık mı yaptılar, haksızlığı yeneceksiniz, başaracaksınız. Ne yaparlarsa yapsınlar sınavda başarılı olma kararlılığınızı her ortamda gösterin. Hepinize tüm kalbimizle güveniyor ve inanıyoruz" dedi.

Bu haber toplam 2164 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.