Bilim insanlarını buluşturdu

Bilim insanlarını buluşturdu

GTÜ 3.Photodynamic Day GTÜ İşletme Bölümü Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen konferans tıp, sanayi ve bilim dünyasından birçok kişiyi bir araya getirmeyi başardı.

GTÜ 3.Photodynamic Day  GTÜ İşletme Bölümü Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen konferans tıp, sanayi ve bilim dünyasından birçok kişiyi bir araya getirmeyi başardı. Konuşmacılar,  bilimsel anlamda yoğun bilgi aktarımı olan Fotodinamik günlerinde yaptıkları çalışmaları katılımcılara sundular.

KATILANLAR

Mathias O. Senge (İrlanda), Ayşe Gül Gürek (Türkiye), Indranil Roy (Amerika Birleşik Devletleri), Vincent Sol (Fransa), Pilar Acedo (İngiltere), Kristian Berg (Norveç), Giovanni Romano (İtalya)’nun davetli konuşmacı olduğu, toplam sekiz yabancı katılımcı ile uluslararası boyuta ulaşan Üçüncü Fotodinamik Günü’nün açılışını Gebze Teknik Üniversitesi(GTÜ) Rektörü V. Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan yaptı. Bilimi geçmişte ve günümüzde olduğu gibi gelecekte de sonuna kadar destekleyeceklerini belirten Prof. Dr. Aslan, konferansın düzenlenmesinde öncülük eden ve konferansı uluslararası boyuta taşımayı başaran Dr. Öğr. Üyesi Fabienne Dumoulin’e de teşekkür etti.

ÜLKENİN GELİŞMESİNDE  BİLİM ÖNEMLİ

Bu etkinliklerin bilim dünyasına çok şey kazandıracağını belirten Aslan, “Bir ülkenin gelişmesinin en temel noktası bilimdir.” diyerek sözlerine son verdi. Etkinliğin organizatörü Dr. Öğr. Üyesi Fabienne Dumoulin: “ Bilim her zaman gelişmekte olan ve insanlığa faydalı olmayı amaçlayan bir kavramdır. Bizler bugün bu konferansları, üzerinde çalıştığımız ve başarı kaydettiğimiz bilimsel yöntemleri anlatmak ve yine bu yöntemleri geliştirmek için yapıyoruz. Bu yıl üçüncüsünü düzenlemeyi başardığımız Fotodinamik Günleri’nde birçok yabancı konuşmacı ile yaptıkları çalışmaların önemini ve içeriğini öğrenmiş olduk. Çalışmalarımızdaki başarıyı gördükçe bir sonraki yıla daha şevkle ve heyecanla hazırlanacağımız da kaçınılmaz bir gerçektir.” dedi.  Konferans sonunda organize komitesinde yer alan Prof. Dr. Devrim Atilla, Doç. Dr. Ümit İşci, Uğur Yavaş, Tuğba Küçük’e ve katılımcılara teşekkür eden Dumoulin bir sonraki yıl da etkinliğin büyüyerek devam edeceğini söyledi.

ÖDÜLLER VERİLDİ

Üçüncü Fotodinamik Günü’nde, aynı zamanda yüksek lisans ve doktora öğrencileri de toplam 20 poster sundu. Sunumu yapılan posterlerden iki tanesi ise davetli konuşmacılar tarafından puanlanarak en iyi poster seçildi. Program sonunda poster sahiplerinin ödülleri takdim edildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.