Başkan Büyükgöz’ün 8 Mart mesajı
Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Zinnur Büyükgöz mesajında, “Sevginin, şefkatin, fedakârlık ve sabrın simgesi olan kadınlarımız en değerli, en yüce varlıklarımızdır. Hepimizin, her insanın üzerinde bir kadın emeği var. Hepimizin ilk öğretmeni kadınlarımızdır, annelerimizdir. Bizim kültürümüzde, medeniyetimizde, kadınlarımıza ve annelerimize özel bir önem atfedilmiş, kadınlarımızın aile hayatında olsun, toplumsal ve siyasal hayatta olsun belirleyici rolü takdir edilmiştir. Kadınlarımızın hayat şartlarının iyileştirilmesi, eğitim seviyelerinin yükseltilmesi, çalışma ve seçilme haklarının yaygınlaştırılması, toplumsal statülerinin güçlendirilmesi ve karşılaştıkları olumsuzlukların giderilmesi büyük önem taşımaktadır. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kadınlara karşı her türlü ayrımcılığın sona ermesini diliyor, tüm kadınlarımızın kadınlar gününü kutluyorum” dedi.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.