1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Avukat Kurt’un muhteşem dönüşü
Avukat Kurt’un muhteşem dönüşü

Avukat Kurt’un muhteşem dönüşü

KBB Meclisi'nde komisyon seçimleri yapıldı. Çoklu baro sürecinde Gebze ve İzmit’te tavır alan Baro yöneticisi, MHP Derince BMÜ Özhan Kurt, Aydın Ünlü başkanlığındaki MHP İl'in ihraç kararını yargı kararıyla hiç edip mecliste bir de komisyona girdi

A+A-

ozhan-kurt-2.jpg

Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi’nde MHP’li Avukat Özhan Kurt, müthiş bir dönüşe imza attı.

 

ozhan-kurt-002.jpg


Aynı zamanda Kocaeli Barosu Yönetim Kurulu Üyesi olan Kurt, çoklu baro sürecinde gerek Gebze gerekse İzmit’te adliyeler önünde düzenlenen çoklu baro karşıtı basın açıklamalarına mesleğini ön planda tutarak katılmış..

Aydın Ünlü başkanlığındaki MHP İl yönetimince ihracı istenmiş ve partisinden ihraç edilmiş,

Ötesinde “sahte imza” ile olduğu yargı tarafından açığa çıkan şekilde, “belediye meclis üyeliğinden” istifa etmişti.

Türkiye’de eşi benzerine az rastlanır bir hukuk mücadelesi veren Özhan Kurt hem partisine geri döndü. Hem de belediye meclis üyeliğine geri dönerek meclisten istifasına dair dilekçesinin sahte imzalı olduğunu, ahlaksızlık yapıldığını yargıda da onattı.

kocaeli-buyuksehir-meclisi-2021-nisan---128.jpg

 

Özhan Kurt uzun bir aradan sonra KBB Meclisi’ne de geri dönerken Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Komisyonu’nda da görev üstlendi.

KBB Meclisi’nde bir yıl süreli görev yapacak komisyonlar şu isimlerden oluştu:

 

İMAR VE BAYINDIRLIK KOMİSYONU

Sadullah Keleş (AKP/Başiskele), Selattin Kabadayıoğlu (AKP/Körfez), Mustafa Soydabaş (AKP/İzmit), Hasan Soba (AKP/Gebze), Okan Özdikmen (AKP/Karamürsel), Enes Aydınlı (AKP/Kartepe), Orhan Tanış (CHP/Karamürsel)

PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU

Berna Abiş (AKP/Gölcük), Hasan Numan Tonka (AKP/Başiskele), Ali Karakaş (AKP/Kartepe), Mahmut Yandık (AKP/Gebze), İbrahim Şirin (AKP/Derince), İbrahim Çırpan (AKP/Körfez), Özgür Yılmaz (CHP/Gölcük),

ÇEVRE VE SAĞLIK KOMİSYONU

Cüneyt Atalay (AKP/Çayırova), Abdüllatif Özkan (AKP/Darıca), Adem Çarıkçı (AKP/Dilovası), Ahmet Özüer (AKP/Kartepe), Hasan Soba (AKP/Gebze), Mehmet Olhan (AKP/Gölcük), Nurcan Acaroğlu Göktaş (İYİ Parti/Derince)

EĞİTİM KÜLTÜR GENÇLİK VE SPOR KOMİSYONU

Baki Özdemir (AKP/Gölcük), Emre Kahraman (AKP/Başiskele), Oğuzhan Artut (AKP/Dilovası), Zafer Alkan (AKP/Çayırova), İsmail Ramazanoğlu (AKP/Darıca), Özhan Kurt (MHP/Derince), Fevzi Cambaz (İYİ Parti/Körfez)

ULAŞIM KOMİSYONU

Faruk Denli (AKP/Körfez), Ahmet Utaş (AKP/Karamürsel), Mehmet Olhan (AKP/Gölcük), Burak Fidan (AKP/Çayırova), İsmail Akalın (AKP/Kandıra), Hamza Macit (AKP/Derince), Halil İbrahim Başçiftçi (CHP/Gebze),

HUKUK KOMİSYONU

İrfan Kurt (AKP/Kandıra), Eda Açıkyol (AKP/Kartepe), Güler Şahin Gençay (AKP/Gebze), Sadettin Arıkboğa (AKP/Çayırova), Ömer Burak Barış (AKP/Gölcük), Nurettin Hoylan (AKP/Başiskele), Özlem Çankaya (CHP/Kartepe),

İSİMLENDİRME KOMİSYONU

Mesut Çetinkaya (AKP/Karamürsel), Nevin Serra Demirkol (AKP/İzmit), Burak Fidan (AKP/Çayırova), İsmail Aysu (AKP/Kandıra), Sertan Tunçel (AKP/Gebze), Ertam Peker (MHP/Körfez), Selim Özcan (CHP/Darıca)

TOPLUMSAL FIRSAT EŞİTLİĞİ VE ENGELLİLER KOMİSYONU

Ayşe Şiranün (AKP/Derince), Eda Açıkyol (AKP/Kartepe), Fatmanur Çelik (AKP/Çayırova), Nevin Serra Demirkol (AKP/İzmit), Göknur Bektaş (AKP/Darıca), Emine Özdemir (AKP/Derince), Nurcan Acaroğlu Göktaş (İYİ Parti/Darıca),

SOSYAL HİZMETLER VE HALKLA İLİŞKİLER KOMİSYONU

Serpil Yılmaz (AKP/Karamürsel), Güzin Taştekin (AKP/İzmit), Ahmet Hakan Hocaoğlu (AKP/Darıca),  Cüneyt Atalay (AKP/Çayırova), Göknur Bektaş (AKP/Darıca), İsmet Gürler (AKP/Kandıra), Mustafa Gebeş (İYİ Parti/Kandıra)

Bu haber toplam 661 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.