Arteche Türkiye'den Açıklama; Havalandırma Talep Eden 143 kişiyi İşten Çıkarttı mı?

Arteche Türkiye'den Açıklama; Havalandırma Talep Eden 143 kişiyi İşten Çıkarttı mı?

Pek çok basın yayın organında yayınlanan, Kocaeli’nin Dilovası ilçesinde faaliyet gösteren Arteche fabrikasının, çalışanların üretim bölümüne havalandırma talebini kabul etmeyerek 2 günde 143 kişiyi işten çıkardığı iddiasıyla ilgili açıklama geldi. İşte detaylar...

Arteche Türkiye, son günlerde gündeme düşen havalandırma talep eden işçileri işten çıkarma iddiaları ile ilgili yazılı bir açıklamada bulundu.
Yapılan açıklamada, dünya çapında 2.800'den fazla çalışanı olan çok uluslu bir şirket olan Arteche için önceliğin, tüm çalışanlar için güvenli ve saygılı bir çalışma ortamı sağlamak olduğu ifade edildi. 10 Haziran'da, yönetim tarafından şirket standartlarını ihlal eden ve fabrikadaki mevcut 400'den fazla çalışanın güvenliğini, çalışma ortamını ve iş barışını bozan davranışlarda bulunan kişilere disiplin cezası verildiği bilgisi paylaşıldı. Firma ayrıca tüm çalışanların taciz, tehdit veya hukuka aykırı eylemlere katılma baskısı olmadan görevlerini yerine getirebilmelerini sağlamak için bu yönde alınan önlemlerin kaçınılmaz bir zorunluluk olduğunu belirtti.

Arteche Türkiye’nin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Arteche, üretim, iletim ve dağıtım dahil olmak üzere enerji sektörü için ekipman ve çözüm geliştirmeye adanmış ve dünya çapında 2.800'den fazla çalışanı olan çok uluslu bir şirkettir. Önceliğimiz her zaman çalışanlarımızın refahı olmuş ve olacaktır. Bu taahhüt değerlerimize yansır ve tüm küresel iş kararlarımızın temelini oluşturmaktadır.

Ekonomik ve ekolojik hassasiyetleri karar alma süreçlerimize entegre etmekten gurur duyuyor ve çok sayıda uluslararası ödüle sahip bir şirket olarak tanınıyoruz. Sürdürülebilirlik ve çalışan memnuniyeti bizim için temel taşıdır. Arteche Türkiye, grubun diğer fabrikaları ile birlikte tüm çalışanları için güvenli çalışma koşullarına sahiptir ve tüm iyileştirme aksiyonları titizlikle dikkate alınmakta olup çalışanlarımızın güvenliği ve esenliği için gerekli yatırımları üstlenmek için çalışıyoruz.

Haziran 2023’te Dilovası'nda yeni tesisimizi açtık ve ilk günden itibaren uluslararası konfor ve güvenlik standartlarına uygun olarak en iyi çalışma koşullarını sağlamak için çok çalıştık. 10 Haziran'da yönetimimiz, maalesef standartlarımızı ihlal eden ve fabrikamızda mevcut 400'den fazla çalışanımızın güvenliğini, çalışma ortamını ve iş barışını bozan davranışlara yanıt olarak disiplin cezası vermek zorunda kalmıştır. Bu kararların zor olduğunu ve rahatsızlık yaratabileceğini anlıyoruz. Ancak önceliğimizin, tüm çalışanlarımız için güvenli ve saygılı bir çalışma ortamı sağlamak olduğunu vurgulamak istiyoruz. Tüm çalışanlarımızın taciz, tehdit veya hukuka aykırı eylemlere katılma baskısı olmadan görevlerini yerine getirebilmelerini sağlamak için bu yönde alınan önlemlerin kaçınılmaz bir zorunluluk olduğunun defaatle altını çizmek istiyoruz.

Tüm çalışanlarımızın refahına ve güvenliğine olan bağlılığımızı yineliyor, herkes için adil ve saygılı bir çalışma ortamı sağlamak için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz.”

Kamuoyuna saygılarımızla,

Kaynak:Abbas Çakar

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum