Anibal için Ankara’ya kadar gittiler

Anibal için Ankara’ya kadar gittiler

 Gebze Bölge SİAD’lar Birliği üyeleri, Ankara’da Karayolları Genel müdürlüğünü ziyaret ederek, Gebze bölgesinin sorunlarının çözülmesini...

 

Gebze Bölge SİAD’lar Birliği üyeleri, Ankara’da Karayolları Genel müdürlüğünü ziyaret ederek, Gebze bölgesinin sorunlarının çözülmesini istediler. Ziyarette, Anibal  kavşağının Karayolları tarafından engellenmesinin söz konusu olamayacağı vurgulandı. 

GOSB KAVŞAĞINDA SORUN ÇÖZÜLMELİ

Ziyarete Katılan Gebze bölgesi SİAD’lar Birliği üyeleri,  TEM’den GOSB’a giriş yapılmasının yanı sıra, GOSB girişinde bulunan kavşağın bir an önce altgeçitle çözüme kavuşturulmasını istediler. Gebze SİAD’lar Birliği Başkanı Muzaffer Koşan, konuyu bugüne kadar defalarca gündeme getirdiklerine dikkat çekerek, sorunun çözülmemesinin bölgedeki sanayiciler için üzüntü verici olduğuna dikkat çekti. Genel Müdür Yardımcısı İhsan Akbıyık ise Yumrukaya’dan TEM ve Kuzey Marmara yoluna bağlantılar yapılacağını söyledi.  

DARICA YOLLARININ KARAYOLLARINA ALINMASINI İSTEDİ

DASİAD Genel Sekreteri Durmuş Kapadan ise genel müdür yardımcısı Akbıyık’a Darıca sınırları içerisindeki yolların bir bölümünün karayolları alanına dâhil edilmesini istedi. Özellikle Tuzla’dan gelen sahil yolunun Darıca sahiline ulaşmasının bölge için çok önemli olduğunu söyleyen Kapadan, bölgenin turizme açılması açısından bu yolun da Karayolları tarafından ivedilikle açılması gerektiğine dikkat çekti. 

ANİBAL KAVŞAĞINI BİZ ENGELLEMEYİZ!

Bir süre öncesine kadar İstanbul Birinci Bölge Müdürlüğünde görev yapan ve şimdi ise Ankara’da Etüt Planlama Şube Müdürü olarak çalışan Fehmi Toktaş ise Anibal kavşağının karayolları tarafından engellenmesinin söz konusu olamayacağını ifade etti. Bu noktada Kocaeli Büyükşehir Belediyesine her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyleyen Toktaş, “Kavşağın yapılmaması konusunda karayollarının engellediği söyleniyorsa burada bir bilgi eksikliği var, Anibal Kavşağını bizim engellememiz söz konusu olamaz” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.