1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Analiz: Emekçi emekçiye “İşsiz kalasın” der mi…
Analiz: Emekçi emekçiye  “İşsiz kalasın” der mi…

Analiz: Emekçi emekçiye “İşsiz kalasın” der mi…

Teknik direktörün gerekçe her ne olursa olsun taraftar tarafından istifaya davet edilmesi ise işçi sınıfının kendi içindeki bir çelişkisinin göstergesidir...

A+A-

Teknik direktörlükte sendikal örgütlenme vakasının ilginç tarafı; çoğunluğu işçilerden emekçilerden oluşan taraftar gruplarının kulüp başkanını istifaya davet etmesi… İstifa tacizine maruz kalanın ekseriyetle işveren olmasından sebep istifası istenene ekonomik zarar vermez, aksine malum, rahatlatır.

Teknik direktörün gerekçe her ne olursa olsun taraftar tarafından istifaya davet edilmesi ise işçi sınıfının kendi içindeki bir çelişkisinin göstergesidir. “İşçi, işçiyi veya emekçi, emekçiyi… işsizliğe” üstelik tezahürat ile davet ediyor!

Aslında gerek sendikalaşma gerekse dernekleşmede hiçbir “engelleri yok” ancak burası Türkiye!

Genel seçimlerin propaganda döneminde; söylem itibariyle tam bir özgürlükler ülkesi. Gel gör ki söylemlerine güvenilip iktidara getirilenin Hükümet pratiği tam bir facia.

Emeklilerin dahi sendikalaşamadığı bir “demokrasi” anlayışında gerek futbolcu gerekse teknik direktörlerin sendikalaşması hayli zor.

PARA VAR, HUZUR VAR…

En büyük zorluklardan biri ise profesyonel liglerde devasa rakamlara imza atan futbolcuların sendikaları sadece özlük haklarının edinildiği STÖ’ler olarak görmesi ve sınıf bilincini bu anlamda edinmemiş olmaları olsa gerek..”Para var, huzur var. Sendikaya ne gerek var..”

 

Efsanevi SOL açık Metin Kurt

 

 

Devrimciler yer aldı ama

hep yanlış tarafta yer aldı

 

metin-kurt.jpg

 

“Tabanı olmayan spor 'emek batakhanesidir'. Bizler futbolu bir oyun olduğu için sever ve oynardık ancak artık futbol, para, son model arabalar ve güzel mankenler için oynanıyor. Futbolu oyun olarak severiz ancak bugün kullanılış sekliyle sevmemiz kendi kalemize gol atmak anlamındadır. Devrimciler hiç bir zaman spora karsı olmadı. Sporun içinde her zaman yer aldılar ama her zaman yanlış tarafta yer aldılar.”


SPOR-SEN’DEN DÜNYA BARIŞ GÜNÜ AÇIKLAMASI

 

Suriye halkına kurşun sıkmayız

 

spor-emek-sen.jpg

 

 

Devrimci Spor Emekçileri Sendikası 1 Eylül Dünya Barış Günü'nü kutlayan bir açıklama yayınladı. Açıklamada işgalcilerin her zaman kaybedeceğini belirten Spor Emek-Sen, savaş çığırtkanlığı yapan spor alanındaki kişi ve kurumlarla mücadeleye devam edeceğini vurguladı.

Devrimci Spor Emekçileri Sendikası Spor Emek-Sen 1 Eylül Dünya Barış Günü'nü yayınladığı bir açıklama ile kutladı.

Açıklamanın tam metni şu şekilde:

SPOR BARIŞTIR!

Ülkemiz Barış Günü'ne savaş çığırtkanlarının yalanları, hileleri eşliğinde girmektedir. Ülkemiz gençleri emperyalizm ve AKP eliyle zorla savaşa sokulmaya çalışılmakta, dost ve kardeş Suriye halkına kurşun sıkılması için olağanüstü bir kampanya düzenlenmektedir.

Devrimci Spor Emekçileri Sendikası olarak Suriye halkına karşı yapılacak her türlü müdahalenin karşısında olduğumuzu bildirir, işgalcilerin her zaman kaybedeceği gerçeğini bir kez daha hatırlatmak isteriz.Şu iyi bilinmelidir ki Devrimci Spor Emekçileri Sendikası, savaş çığırtkanlığı yapan spor alanındaki kurumlar ve kişiler ile her platformda mücadele edecektir…” (01 Eylül 2013)

Bu haber toplam 5256 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.