1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. AKP'li Ünal'dan yandaş mahalleye operasyon iddiası
AKP'li Ünal'dan yandaş mahalleye operasyon iddiası

AKP'li Ünal'dan yandaş mahalleye operasyon iddiası

AKP genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın eski metin yazarı ve AKP Ankara Milletvekili Aydın Ünal bugün Yeni Şafak'taki köşesinde isim vermeden...

A+A-

AKP genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın eski metin yazarı ve AKP Ankara Milletvekili Aydın Ünal bugün Yeni Şafak'taki köşesinde isim vermeden AKP propagandisti Cem Küçük’ü hedef aldı. Ünal, isim vermediği yazısında hedefinin insanları tehdit eden, şantaj yapan ve kendilerine rant alanı oluşturanlar olduğunu belirtti.

 Ünal yazısında FETÖ ile mücadeleyi istismar edenlerle de, insanlara şantaj yapanlarla da mücadelenin başladığını belirtti.

 Aydın Ünal “Türkiye tek yürek halinde FETÖ ile mücadele ederken, kimilerinin arada şahsi meselelerini halletmeye çalıştığını, kimilerinin de mücadeleyi kendisi için bir ranta çevirmeye çalıştığını vurgulamıştım” dedi ve yazısında şu ifadeleri kullandı:

 “FETÖ ile mücadeleyi istismar edenlerle, ayrımcılık yapanlarla, yakınlarını kayıranlarla, arada kendi şahsi işlerini görenlerle, FETÖ ile mücadeleyi ranta tahvil etmeye çalışanlarla, FETÖ’yü bir şantaj aracı olarak kullanıp çıkar sağlamaya çalışanlarla mücadelemiz ne durumda?

 Gerek 17/25 Aralık sonrasında, gerekse 15 Temmuz sonrasında, FETÖ ile mücadeleyi bir rant alanı olarak gören ahlaksız bir güruh ortaya çıktı.

 Bu ahlaksız güruh, kimi durumlarda örgütlü çalışıyor, kimi durumlarda bireysel iş görüyor.

Bu güruh, ya itibar suikasti yapıyor, ya da şantajla, tehditle ‘FETÖ ile mücadele’ adı altında maddi çıkar sağlıyor.”

 “DÜN FETULLAH’A NEREDEYSE TAPACAK KADAR FETULLAHÇIYDILAR…”

 Aydın Ünal yazısını şu ifadelerle sürdürdü:

 “Hepsinin ortak bir yanı var: Samimi değiller! Samimi olmadıkları bir bakışta anlaşılıyor. Hepsinin geçmişi karanlık. Her yere girip çıkmışlıkları, hep kazananın yanında durmuşlukları, çok kolay manevra kabiliyetlerine sahip oldukları belgeleriyle sabit.

 Dün Fetullah’a övgüler düzüyorlardı, bugün FETÖ ile mücadeleye övgüler düzüyorlar. Olabilir. Ama dün Fetullah’ı överken aşırı abartılıydılar, bugün FETÖ ile mücadeleye, işi sulandıracak kadar abartılı yaklaşıyorlar.

 Dün, Fetullah’a neredeyse tapacak kadar Fetullahçıydılar; bugün ise, 'FETÖ ile sadece ben mücadele ediyorum' havasında, sosyal medyayı, yerel ve ulusal medyayı, gazete köşelerini, ekranları kullanarak itibar suikastleri yapıyor, tehditle, şantajla çıkar peşinde koşuyorlar.

 İlçe, il başkanlarını tehdit ediyorlar, belediye başkanlarına şantaj yapıyorlar, devlet memurlarını tasfiye ediyorlar, bürokratlara haksızca ve ahlaksızca saldırıyorlar, milletvekillerine, bakanlara kadar dil uzatıyorlar, işadamlarını korkutuyorlar, işadamlarından 'sende Bylock çıkmış, ama biz seni kurtarırız' diyerek yüklü miktarlarda paralar çalıyorlar… Yaptıkları, kontör dolandırıcılığının biraz daha niteliklisi, ama sonuçları daha ağır olabiliyor.”

 “AHLAKSIZ, ŞİRRET, YÜZSÜZ, HİÇBİR İLKESİ OLMAYAN GÜRUHLA…”

 AKP’li Ünal, “Neredeyse her ilçede, her ilde böyle ahlaksız operasyoncular türedi. Tetikçiler. Kiralıklar. Arkalarına, saldıracakları kişinin rakip ya da rakiplerini alıp, sorumsuzca, pervasızca, ahlaksızca operasyon yapıyorlar” dediği yazısını şöyle sürdürdü:

 “Aramızdaki dürüst insanlara nişan alıp onları tek tek düşürüyorlar. Namuslu, ahlaklı, temiz, bu davanın fedakâr neferi olan isimleri hedefe koyup, ‘FETÖ’cü’ diyerek ya da ‘FETÖ ile mücadele etmiyor’ iftirası atarak kollarını, kanatlarını kırıyorlar.

 Çoğu kişi bu ahlaksız, şirret, yüzsüz, hiçbir ilkesi olmayan güruhla mücadeleyi göze alamıyor. Açığı olanlar, korkanlar, tehlikenin boyutlarını görmeyenler, bu çirkin operasyonlara boyun eğiyorlar.

 Bunlarla mücadele etmek gerçekten zor. Çünkü FETÖ ile mücadele ediyor maskesi altında FETÖ yöntemlerini kullanıyorlar. İyi insanlara, onların asla kullanamayacakları, asla kendilerini savunamayacakları yöntemlerle saldırıyorlar.”

 “ONA KUŞKUYLA YAKLAŞIN”

 Bu itibar suikastçilerine, şantajcılara yönelik mücadelenin başladığını belirten Ünal “Sosyal medya ve medya üzerinden, FETÖ ile mücadele görüntüsü altında sağa sola ayar vermeye çalışan bazı isimler, işadamlarına şantaj yapmaktan gözaltına alındılar. Bu daha başlangıç… FETÖ ile mücadeleyi ranta çevirmeye çalışan kim varsa, FETÖ ile mücadele görüntüsü altında Fetullahçılığın âlâsını yapan kim varsa tasfiye olacak ve hesap da sorulacak” dedi.

Ünal yazısını şöyle noktaladı:

 “Siz siz olun, çevrenizde FETÖ’ye abartılı şekilde tepki veren, mücadeleyi sulandırmaya çalışan kim varsa ona kuşkuyla yaklaşın. Bir de şantaja boyun eğmeyin. Şantaja boyun eğmek, umutsuzluğa kapılmak, mücadeleden vazgeçmek bu ahlaksız güruha boyun eğmektir. Hepsinin maskesi düşecek. Meydanı onlara bırakmayın…”

 

Aydın Ünal daha önce de köşesinde Mavi Marmara gemisindekiler için “manyak” diyen Cem Küçük’e yönelik çok sert ifadeler kullanmıştı.

*Cumhuriyet 

Bu haber toplam 1283 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.