AK Parti’de yerel seçim takvimi netleşiyor

AK Parti’de yerel seçim takvimi netleşiyor

AK Parti'de yerel seçim çalışmaları devam ediyor. İlk adım aday belirleme süreci ve sürece ilişkin takvim. Seçim takvimi Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan'a sunulacak. Yarın yapılacak MKYK toplantısında takvime son şekli verilecek.

AK Parti’de adayların başvuruları için taslak hazırlandı. Resmi olarak tarihin duyurulması için yarın yapılacak MKYK toplantısı bekleniyor. Hazırlanan taslak yarın yapılacak toplantının gündeminde olacak.

CUMHUR İTTİFAKI DETAYI
Takvimle ilgili en önemli detay ise Cumhur İttifakı kapsamında MHP ile görüşmelerin devam etmesi. MHP ile yapılacak yerel seçim ittifakının tüm detayları netleşmeden takvimin açıklanmasının ertelenmesi de MKYK'nın gündeminde olacak. Seçim takviminde taslağın oluşmasının ardından son karar Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından verilecek.

MÜRACAATLAR ÇEVRİMİÇİ YAPILABİLECEK
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayının ardından tarihler kamuoyuna duyurulacak. Kasım ayı içinde adaylık başvurularının alınması bekleniyor. Önce adaylar başvuru yapacak, ardından temayül yoklaması başlatılacak.
Cumhurbaşkanlığı seçiminde olduğu gibi yerel seçime hazırlık sürecinde de teknolojinin imkanlarından faydalanılacak. Aday müracaatları çevrim içi yapılabilecek. Temayül yoklamalarında da dijital sistemden yararlanılacak.

ADAY TANITIMI YILSONUNDA
AK Parti aday tanıtım toplantısının da yıl sonunda düzenlenmesi planlanıyor. Adayları Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklaması bekleniyor.

HABER MERKEZİ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.