ADD suç duyurusunda bulundu

ADD suç duyurusunda bulundu

Atatürkçü Düşünce Derneği, Samsun’da Atatürk Anıtı’na yapılan çirkin saldırının ardından saldırganlar hakkında suç duyurusunda bulundu

Samsun'da Atatürk Onur Anıtı'na yapılan çirkin saldırının ardından Atatürkçü Düşünce Derneği’nin İzmit, Derince ve Gebze şubeleri Kocaeli Adliyesi’nde saldırıyı düzenleyen şahıslar hakkında suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunun ardından bütün ADD şubeleri adına adliye binası önünde açıklamalarda bulunan ADD Gebze Şube Başkanı Sezer Nilgün Aydın şunları kaydetti: “Cumhuriyetimizin kuruluş felsefesine, Atatürk ilke ve devrimlerine, özellikle Demokrasinin olmazsa olmazı Laikliğe ve Atatürk'ün manevi kişiliğine yönelik saldırıların giderek arttığını üzüntüyle görüyor, kaygıyla izliyoruz.

NASIL ÖNLEMEDİ

Bu saldırıların beyinleri yıkanmış kiralık faillerinin; "Keşke Yunan kazansaydı” diyecek kadar vatan ve millet bilincinden yoksun meczupları, alternatif tarih yazıcılığına soyunmuş sözde akademisyenleri, 21. yüzyılda saltanat ve hilafet özlemiyle yanıp tutuşan üniter ulus devlet karşıtı tarih cahillerini baş tacı eden kimi bildik çevrelerden cesaret buldukları ortadadır. Öte yandan; Mobese kameraları ile her yer ve herkes izlenirken, şehrin ortasındaki Atatürk Anıtı'na kamyonetle yanaşılıp, dakikalarca halatlar bağlanmak ve araçla çekilmek suretiyle gerçekleştirilmeye çalışılan bu saldırının nasıl olup önlenemediği (!) de ayrıca açıklanmaya muhtaçtır.

SÜRECİ SONUNA KADAR İZLEYECEĞİZ

Atatürkçü Düşünce Derneği; bütün bu alçak saldırıları olduğu gibi, Ulusal Kurtuluş Savaşımız’ın simge şehri, Atatürk'ün kutlu yolculuğunun ilk adımı, Gençlik ve Spor Bayramı ile onurlanmış Samsun Onur Anıtı’na kasteden bu son ihaneti de lanetlemekte, süreci sonuna kadar izlemeyi görevi saydığını kamuoyu ile paylaşmaktadır. Cümle hainler ve cesaretlendikleri iklimi yaratan aymazlar. Kuvayi Milliye şehitlerimizden emanet bu Aziz Vatan'da, "Gökte yıldız, denizde kum tükenir Mustafa Kemaller tükenmez.”

 

nilgun.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.