96 ağaçlı orman kurtarıldı

96 ağaçlı orman kurtarıldı

SEDAŞ 4 yıldır E-Arşiv Fatura uygulaması ile doğaya katkısını sürdürüyor. SEDAŞ 3000 adet fidanı toprak ile buluşturdu. 96 ağaçlı bir ormanı kesilmekten kurtardı.

Dünya Çevre Gününde, SEDAŞ ( Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş.) Yönetim Kurulu ve İcra Başkanı Bekir Sami Güven yazılı açıklamasında; “SEDAŞ faaliyet ayrıştırma çalışması ile 2013 yılından bu yana perakende elektrik satışı ve tahsilat işlemlerini yapmıyor.  SEDAŞ sadece elektrik dağıtım faaliyetlerini yapıyor ve bu kapsamda da; elektrik dağıtım şebekesi altyapı yatırım çalışmaları, sayaç işlemleri, arıza bakım onarım, aydınlatma, kayıp kaçak mücadelesi, enerji müsaadesi ve elektrik bağlantı çalışmalarını yapıyor. SEDAŞ’ın Çevre Politikasının özünde “insana ve yaşadığı çevreye saygı” bulunuyor ve “SEDAŞ kaliteli ve sürekli hizmet ile müşteri memnuniyetini sağlarken çevre duyarlılığı ile doğayı da koruyor.”dedi.

Enerjimizi doğadan alıyoruz’ mesajı veren SEDAŞ İcra Başkanı Güven, yaptığı yazılı açıklamasında; doğayı korumak ve bilişim sistemleri üzerinde yapılan işlemlerle kağıt kullanımını ortadan kaldırmak  amacıyla ve çevreci yaklaşımı ile SEDAŞ’ın, "e-Arşiv Fatura" uygulamasını 4 yıldır titizlikle ve başarı ile sürdürdüğünü bildirdi.  

3 BİN FİDAN TOPRAK İLE BULUŞTU

SEDAŞ İcra Başkanı Güven, “E-faturaya geçerek  şirket içinde bu kapsamda kağıt israfını hayatımızdan çıkardık. Ayrıca gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak için 2016 ve 2017 yılında da İş Güvenliği Eğitimlerini başarı ile tamamlayan çalışanlarımıza, ÇEKÜL Vakfı fidan bağışı uygulamamız ile 3000 adet fidanı toprak ile buluşturduk ve İş Güvenliği Ormanı oluşturduk. Bu uygulamamızı sürdürüyoruz. Şirketimiz ve e-fatura uygulamasından yararlanan paydaşlarımızla birlikte,  onlarca ağacın kesilmesini engelledik.  2017 yıl sonu verilerine göre e-fatura uygulamaları sayesinde Türkiye’de her yıl 100 bin civarında ağacın kesilmekten kurtulduğunu biliyoruz. Bu uygulamayı ilk başlatan şirketlerden biri olarak, bu sayede doğanın korunmasına katkı sağlamaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

ÇEVREYE KATKI

SEDAŞ, iş süreçlerinde verimliliği ön planda tutarak gerçekleştirdiği e-fatura projesinin olumlu sonuçlarını almaya devam ediyor. Elektronik ortamda hazırlanan, Maliye Bakanlığı’nın sunucuları üzerinden alıcı ve satıcıya işlem sonucu anında çevrimiçi olarak iletilen, kağıda basılmayan “e-Arşiv Fatura”  uygulaması sayesinde SEDAŞ 4 yıldır çevreye de katkı sağlamaya devam ediyor. SEDAŞ, dijital işlemleri uygulaması ve burada kağıt kullanmaması sayesinde, her ay iki ağacı ve 4 yıldır da  96 ağaçlı bir ormanı da kurtarmış  ve çevreye katkı sağlamış oldu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.