“82 Kocaeli firması var”

“82 Kocaeli firması var”

Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Raporu 2017 yılı sonuçlarını değerlendirerek Kocaeli'nin bu yıl 82 firma ile Türkiye'nin en büyük 500 firması içerisinde yer aldığını ve her yıl olduğu gibi listenin en ba

Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından açıklanan Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Raporu ile ilgili yaptığı değerlendirmede "2017 yılı Türkiye’nin en büyük 500 işletmesi içerisinde, ilimizde üretim yapan 82 firma yer aldı. Her yıl olduğu gibi Türkiye’nin en büyük firması Tüpraş’ı, Ford Otomotiv Sanayi izledi. Bu yıl ilk 15 firma içerisinde Kocaeli’den 5 firmamızın yer aldığını memnuniyetle görüyoruz. " dedi.

İSTANBUL’DAN SONRA İKİNCİ SIRADA
Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri ile Kocaeli’nin Türkiye ölçüsünde ikinci sırada olduğunu belirten Zeytinoğlu“Son verilere göre Kocaeli, 105 Ar-Ge ve 10 Tasarım Merkezi ile Türkiye sıralamasında İstanbul’dan sonra ikinci sırada yer alıyor. Türkiye genelindeki her 10 Ar-Ge ve Tasarım merkezinin birinin ilimizde yer aldığını memnuniyetle görüyoruz. Bugün itibariyle baktığımızda Türkiye’nin en büyük 500 firması içerisinde yer alan 82 firmamızın da 23’ünün, yani dörtte birinin Ar-Ge merkezi olduğunu görüyoruz. Bu sayının artması için çaba sarf ediyoruz."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.