1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. “6 Aralık günü iş bırakıyoruz”
“6 Aralık günü iş bırakıyoruz”

“6 Aralık günü iş bırakıyoruz”

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Ömer Çeker, 6 Aralık Pazartesi günü tüm Türkiye’de olduğu gibi Kocaeli’deki tüm sağlık kuruluşlarında iş bırakma eylemi gerçekleştireceklerini belirtti.

A+A-

Türkiye Kamu-Sen Denetleme Kurulu üyesi ve Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Ömer Çeker, 6 Aralık Pazartesi günü gerçekleştirilecek olan iş bırakma eylemine tüm sağlık çalışanlarını haklarına sahip çıkmak için davet etti. Çeker yaptığı açıklamada, “Genel Merkez yönetimimiz tarafından Sağlık Bakanlığı ve Üniversiteler bünyesindeki sağlık kurum ve kuruluşlarında görev yapan personelin mali ve özlük haklarına ilişkin olarak ortaya konulan hukuki düzenleme ve tekliflerin personeller arası ayrımcılık oluşturması, çalışma barışını bozması, düzenleme ve teklifler ortaya konulurken eşitliğe ve hakkaniyete aykırı hareket edilmesi sebebiyle Sağlık Bakanlığı ve üniversiteler bünyesindeki sağlık kurum ve kuruluşlarında (112 Acil Sağlık Hizmetleri, Acil Servisler, Acil ameliyathaneler hariç) 03.12.2021 tarihinde 1 saat mesaiye geç başlanılmasına, 06.12.2021 tarihinde 1 gün iş bırakma eylemi yapılmasına karar vermiştir” dedi.

“VATANDAŞIMIZDAN DESTEK İSTİYORUZ”

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Ömer Çeker, 6 Aralık Pazartesi günü iş bırakma eylemi ile ilgili vatandaştan da destek beklediklerini belirterek, “Türk Sağlık-Sen Genel Merkezi olarak 6 Aralık Pazartesi günü yapacağımız iş bırakma eylemimize bir destekte vatandaşımızdan bekliyoruz. Pandemi sürecinde her daim yanlarında olan hekimlerimizle birlikte sağlık çalışanlarımızın 6 Aralık Pazartesi günü 1 günlüğüne yanlarında olmalarını ve vatandaşımızdan sağlık çalışanlarının yapmış olduğu iş bırakma eylemine destek vermelerini istiyoruz. Vatandaşlarımız pazartesi günü sağlık kuruluşlarımıza gelmeyerek böyle bir desteği verebilirler.

“İŞ BIRAKIYORUZ”

Bizler insanca bir yaşam için, her geçen gün kötüleşen çalışma şartlarının iyileştirilerek, güvenceli ortamda çalışmalarının sağlanması,  ekonomik olumsuzlukların düzeltilmesi ve kayıpların telafi edilmesi, ilgililerin dikkatini çekilmesi ve yasal düzenlemelerin ivedilikle çıkarılması için yasal hakların kullanılması gerekiyor. Kocaeli’deki tüm sağlık kuruluşlarımızda 1 gün boyunca iş bırakacağız. Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi olarak 6 Aralık Pazartesi günü saat: 12.30’da Kocaeli Devlet Hastanesi önündeki basın açıklaması ile bir kez de tüm sağlık çalışanlarımız ile Sağlık Bakanlığı yetkililerini uyaracağız. Sağlık bir ekip işidir ve tüm sağlık çalışanlarının özlük hakları ve mali hakları için gerekli düzenlemelerin istiyoruz” diyerek sözlerine son verdi.

Haber: Hanifi SURUN

Bu haber toplam 444 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.