‘24 Haziran’da oyumuza sahip çıkacağız!’

‘24 Haziran’da oyumuza sahip çıkacağız!’

TMMOB Makine Mühendisleri Odası Gebze Temsilciliği Yürütme Kurulu tarafından yapılan açıklamada, “24 Haziran seçimlerinde mesleki haklarımız ve meslek onurumuz için oy kullanacağız, oyumuza sahip çıkacağız!

24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Seçimleri TMMOB Makine Mühendisleri Odası Gebze Temsilciliği Yürütme Kurulu tarafından bir basın açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada, “Birliğimiz TMMOB, bugüne kadar seçim dönemlerinde yayımladığı Seçim Bildirgeleri ile meslek örgütümüzün gözünden ülkemizin sorunlarını tespit ederek bu sorunların kamu ve toplum yararı doğrultusunda çözümüne ilişkin önerilerini kamuoyu ile paylaşmıştır. Doğaldır ki 24 Haziran’da yapılacak olan seçimler için de görüşlerimiz vardır. Ülkemizin geleceğine ve toplumun ortak değerlerine karşı sorumluluğumuz gereği tüm üyelerimizi ve halkımızı 24 Haziran seçimlerinde ülkemizin, halkımızın ve mesleğimizin geleceği için oy kullanmaya, oyumuza sahip çıkmaya çağırıyoruz. Halk egemenliği için oy kullanacağız, oyumuza sahip çıkacağız. Demokrasi için oy kullanacağız, oyumuza sahip çıkacağız. Güçler ayrılığı için oy kullanacağız, oyumuza sahip çıkacağız. Hukukun üstünlüğü için oy kullanacağız, oyumuza sahip çıkacağız.

ONURUMUZ İÇİN OY KULLANACAĞIZ

Laiklik için oy kullanacağız, oyumuza sahip çıkacağız. Bilimsel, demokratik ve laik eğitim için oy kullanacağız, oyumuza sahip çıkacağız. Piyasacı, dinci, baskıcı, diktacı, özelleştirmeci uygulamalar meslek alanlarımızı, özlük haklarımızı, müelliflik yetilerimizi ve örgütlü yapılarımızı da hedef almaktadır. Yıllardır sistematik olarak uygulanan politikalar ve ekonomik tercihler nedeniyle mesleki faaliyetlerimiz değersizleştirilmekte, yeni mezun olan meslektaşlarımız işsizlik sorunuyla karşı karşıya bırakılmaktadır. TMMOB olarak bizim sorumluluğumuz mesleğimizi, meslektaşlarımızı ve ülkemizin çıkarlarını korumaktır. Bu sorumluluk ve bilinçle yürüttüğümüz faaliyetler nedeniyle Birliğimiz hedef alınmaktadır. 24 Haziran seçimlerinde meslek alanlarımızı ve faaliyetlerimizi değersizleştirmek isteyen anlayışa karşı meslek haklarımız ve onurumuz oylanacaktır. Mesleki haklarımız ve meslek onurumuz için oy kullanacağız, oyumuza sahip çıkacağız.” denildi.

muhendisler-001.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler