“2021 yılında en fazla tahsilat yapan bölgeyiz”

“2021 yılında en fazla tahsilat yapan bölgeyiz”

Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, “Bölgemizden 2021 yılında yüzde 90,3 tahsilat oranı ile en fazla tahsilat yapan bölge olmuştur” dedi.

Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler 21 – 27 Şubat Vergi Haftası ve 1 Mart Muhasebeciler Günü vesilesiyle açıklamada bulundu. Nail Çiler yaptığı açıklamada, “Vergiyi gönüllü ödeme alışkanlığının kazandırılması amacıyla her yıl şubat ayının son haftası kutlanan Vergi Haftası ve 1 Mart Muhasebeciler Günü’nde, bu alanlarda emek veren tüm çalışanlar sayesinde kamuoyunda sağlıklı bir vergi bilincinin oluşturulması, verginin öneminin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi sağlanmaktadır. Bölgemizde; 3’ü faal olmak üzere 4 adet vergi dairesi bulunmaktadır.

 

“Kamu Görevi Yürütmektedirler”

Bölgemizden 2021 yılında yüzde 90,3 tahsilat oranı ile geçmiş yıllarda olduğu gibi en fazla tahsilat yapan bölge olmuş, ülke ekonomisine her yıl olduğu gibi bu yıl da önemli katkılar sağlamıştır. Devletin temel finansman kaynağı olan vergi, etkin ve sağlıklı bir şekilde toplandığında, ülkelerin büyümesine ve gelişmesine doğrudan etki etmektedir. Vergi dairelerinde görev alan ve işini başarıyla yürüten çalışanlarımız ile birlikte; düzenli ve sağlıklı bir ekonominin temelini, denetim ve şeffaflık içinde kayıt ve belge düzeni oluşturarak tutan muhasebecilerimiz; doğru bilgi, doğru belge, doğru kayıt, doğru sonuç ilkesiyle ülkemizin daha da kalkınması için önemli bir kamu görevi yürütmektedirler” dedi.

 

Haber: Hanifi SURUN

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.