15 bin öğrenci sporu tanıyacak

15 bin öğrenci sporu tanıyacak

Gebze spor şehri olacak. Gebzeli çocuklara spor kültürünün aşılanması amacıyla Türkiye Olimpiyat Komitesi öncülüğünde düzenlenen eğitimler...

Gebze spor şehri olacak.

 

Gebzeli çocuklara spor kültürünün aşılanması amacıyla Türkiye Olimpiyat Komitesi öncülüğünde düzenlenen eğitimler dolu dolu geçiyor. Gebze Belediyesi, İlçe Spor Müdürlüğü ve Türkiye Milli Olimpiyat komitesi öncülüğünde organize edilen eğitimlerde 15 bine yakın öğrenci faydalanacak. Dün Osman Hamdi Bey Kültür Merkezinde 3.dönem spor eğitimine Gebze protokolü tam kadro katılırken çocuklara çeşitli etkinlikler ve müzik eşliğinde spor eğitimi verildi.

 

 

EĞLENEREK ÖĞRENDİLER

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Gebze Kaymakamlığı, Gebze Belediye Başkanlığı’nın katkıları ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl ve İlçe müdürlüklerinin öncülüğünde ilköğretim öğrencilerine yönelik spor kültürü eğitimleri tüm hızıyla Gebze’de de devam ediyor. Gebze Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi’nde dün düzenlenen eğitim programına ilçe protokolünün katılımı da yoğun oldu.

15 BİN ÖĞRENCİ EĞİTİLECEK

Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Kültür ve Olimpik Eğitim Komisyonu Başkanı Bilal Porsun, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, İlçe Milli Eğitim Müdürü Durak Demirel, İl Spor Müdürü Muzaffer Çintimar, Garnizon Komutanı Binbaşı Mustafa Bulut, çok sayıda öğrenci ve eğitimcileri katıldı. İlköğretim düzeyindeki öğrencilere spor kültürü ve olimpiyat eğitiminin verilmesi amacıyla düzenlenen eğitimlerin 3. döneminde Gebze’de 15 bin öğrenci bu renkli eğitimden geçirilecek.

MASKOT OLİ COŞTURDU

Türkiye Olimpiyat Komitesi’nin resmi maskotu ‘Oli’ ile birlikte çalan hareketli müzikler eşliğinde gönüllerince eğlenen çocuklara uzman ekip tarafından spor kültürü, olimpiyat oyunları, fair play, sağlıklı beslenme ve çevre duyarlılığı hakkında bilgiler aktarılıyor.  Törende yapılan açılış konuşmalarının ardından çocuklara hitaben kısa bir selamlama konuşması yapan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, “Yarınlarımızın teminatı olan güzel evlatlarımızın bedensel ve ruhsal gelişimi için en az bir spor dalıyla uğraşması, ilgilenmesi gerekiyor.

SPORA DESTEK SÜRECEK

Sporun büyülü dünyasıyla tanışan evlatlarımız hem enerjilerini en iyi şekilde üzerlerinden atarken, bedensel gelişimlerine katkı sağlıyor, yeni arkadaşlıklar ediniyor. Sizlerin daha güzel bir şehirde yaşaması için kentin dört bir yanını park ve bahçelerle donattık. Spor okullarımızla, spora verdiğimiz her türlü destek ve sağladığımız imkanlarla siz değerli evlatlarımızın yanında olmayı sürdüreceğiz” dedi. Tören, katılımcılara hediye takdimi Olimpiyat maskotu ‘Oli’ ile hatıra fotoğrafının çekilmesiyle devam etti.

OLİMPİK NESİL ÇALIŞMALARINDA 15.000 ÖĞRENCİ SAYISINA ULAŞILDI

 

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi'nin ilkokul öğrencilerine yönelik ülke

çapında uygulamaya sunduğu Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Projesi'nin

3.dönemi Osman Hamdi Bey Kültür Merkezinde yapılan son gün eğitimleriyle sona erdi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl ve ilçe Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim

Müdürlüğü, Gebze Belediyesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle

gerçekleştirilen eğitimlerde şimdiye kadar 15 bin'in

üzerinde ilkokul öğrencisi inter aktif eğitimden geçti.

 

 

 

UZMAN EKİP GÖREV ALDI

 TMOK Uzman ekibi tarafından kusursuz bir şekilde aktarılan programda; spor kültürü,

olimpiyat oyunları, fair play, sağlıklı beslenme ve çevre duyarlılığı

hakkında bilgiler aktarılırken program öğrenciler tarafından ilgiyle

seyrediliyor. Yaklaşık 60 dakika süren programın sonunda katılan tüm

öğrencilere sertifika ve hediyeler takdim edilerek öğretmenleri nezaretinde Gebze Belediyesinin sağlamış olduğu ulaşım hizmetiyle

 

okullarına geri dönüyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.