12’nci Kozmetik Kimyası Kongresi yapıldı

12’nci Kozmetik Kimyası Kongresi yapıldı

“Uluslararası 12’nci Kozmetik Kimyası, Üretimi ve Standardizasyonu Kongresi” Gebze Teknik Üniversitesi ve Kimyagerler Derneğinin ortak organizasyonu ile gerçekleştirildi.

Kozmetik endüstrisi ile akademiyi bir araya getirmek suretiyle alandaki gelişme ve yeniliklerin birlikte tartışıldığı 12’nci Kozmetik Kimyası Kongresi, Kimyagerler Derneği ve Gebze Teknik Üniversitesi’nin ortak organizasyonu ile Antalya’da Susesi Resort’ta “uluslararası” bir bilimsel toplantı olarak gerçekleştirildi. Kongre programında davetli konuşmacılar, sözel sunumlar, poster sunumları, kurslar ve workshoplar yer aldı. Kongreye Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ)  Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan, Kongre Başkanı Ayrıca GTÜ Temel Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Altundaş, Kongre Başkan Yardımcısı GTÜ Kimya Bölümü Öğr. Üyesi Dr. İrem Kulu, GTÜ Kimya Bölüm Başkanı Prof. Dr. Serap Beşli, Prof. Dr. Ahmet Ceyhan Gören, Prof. Dr. Gönül Yenilmez Çiftçi, Arş. Gör. Dr. Aişe Ünlü, Arş. Gör. Fatma Albayrak, Arş. Gör. Duygu Palabıyık İle Gümrük Ve Ticaret Eski Bakanı Cenap Aşçı, Sağlık Eski Bakanı Kazım Dinç, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak ve çeşitli bakanlıklardan üst düzey yöneticiler, farklı üniversitelerden akademisyenler, özel sektör, kamu ve kurum temsilcileri katıldı.

 

“REKABET EDEBİLİR KONUMDADIR”

GTÜ Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan açılışta yaptığı konuşmada, “Gebze Teknik Üniversitesi Türkiye Kimya sanayisinin tam ortasında yer almakta. Bölgedeki kimya sanayii ile üniversite sanayii iş birliğini geliştirici çalışmalar yapmaktayız ve yapmaya da devam edeceğiz. Üniversite bünyemizde bulunan Kimya ve Kimya mühendisliği bölümlerimizin akademik kadrosu hem ulusal hem de uluslararası seviyede rekabet edebilir konumdadır. Bunu rahatlıkla söyleyebilirim. Üniversite olarak hem nitelikli insan kaynağı hem de laboratuvar imkânları ile kimya sanayimize destek vermeye hazır olduğumuzu da bir kez daha yinelemek isterim.

 

“DOLU DOLU BİR PROGRAMA SAHİP”

Üniversitemizin Teknoparkında hali hazırda kimya sektöründen firmalarımız bulunmakla birlikte bu sayıyı artmasını da gönülden diliyorum. Gebze Teknik Üniversitemiz ile Kimyagerler Derneğinin bu yıl ortaklaşa düzenlediği ve 12. Yılını deviren Kozmetik Kongresi hem sektörel hem de akademik anlamda dolu dolu bir programa sahip. Kozmetik alanının aslında nasıl bir derya deniz olduğunu kamuoyu ile paylaşma noktasında bu tarz akademik kongrelerin çok önemli olduğuna inanmaktayım. Kozmetik ar-ge’sinden, nanoteknolojiye, nanobiyolojiden, klinik çalışmalara kadar son derece geniş ve kapsamlı konu başlıkları ile bu yıl da Kongremizin akademik ve sektörel çıktılarının çok değerli olacağına inancım tamdır. Bu vesileyle bu kongrenin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum” dedi.

 

manset-2-174.jpg

 

Haber: Ahmet Zeki AYAR

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler