Kübra Tanrıverdi

Kübra Tanrıverdi

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Yolcu

A+A-

Birbir yanıyor ışıklar ve vakti gelince sönüyorlar.. Belki bakıyoruz belki görüyoruz ama en çok gün kararınca güneş de yüzünü çevirince ufku sayıklıyoruz..
     Yıldızlar birdenbire en yakınımız oluyor.  Dolunay ise en kara en ak yanımız diye beliriyor. Nasıl oluyor diye sorgulamıyoruz hiç. Keza sorgulamaya da gerek duymuyoruz." Neden " diye sual etmeyin ne olur. Yastığımızdaki vicdan kokusu, herşeyin cevabıdır. Her bir şeyin cevabı bu zira en derine kadar yolunu alıyor. Ne ucu ne bucağı var oluyor. Varlığın varlıksızlığıyla olan kavga bu bize asla terk etmeyecek. Sayfalarca dalıyoruz bir yerlere sonra çık diyoruz, çık çıkabilirsen bu işin içinden. Ki bunlar bu yollar karşımıza bir anda çıkıyor.       Anlaşılmadan oluyor yada anlamadan herneyse ..
Çünkü insan ufka geç kalınca rüyalardan gelen ışığa da kör oluyor. Kendi masum yanımdır der geçer bazısı. Bazısıysa rüyalarını,  haritası olarak görür. Pusula bilir edinir kendine tutuşturur yaşamın merkezine ve kalır. El yıkamaya benzemiyor ruhunuzdaki yara, su ile kanayadabiliyor. Pusulanız bozulur haritanız eskiler. Yırtar atar geçerim dediğiniz haritalae boylarca karşınıza çıkar ve kelimelerin salatasını yersiniz.. İnsanız, hangimiz yemedik ? Yedirildik, yedirdik.
    Ruhumuz da yer alan her duygunun birgün kelebek olup  gideceğini unutmamalıydık..  Zaman sabır ile cesaretin en yakın arkadaşı olduğunu her seferinde  bir kez daha kendimize hatırlatmalıydık. Minnetsiz bir yaşamın adı altında bir ağaç olmanın hasretini yaşayan, ruhunuzun sakladığı gücü hissedin. Unutmamakta fayda görüyorum, yaşam bizi daracık fanus içine almaz. Bizler tercihlerimiz ile ya Şah ya Mat oluruz. Atılan adımların sayılmadığı, sayılsa da bir öneminin kıymetinin bilmezlere denk gelmesi hayli yoruyor. Fakat atılan hiçbir adım rast gele atılmamıştır. Şehir değişince değişir diye kaçılan tüm sislerin, yolcunun yoluna en yakın arkadaş olarak kalması ise yaşamın bize, "Ben olma şansının yaşadıklarımız yaşayamadıklarımız" arasındaki eğlem ile  boyut kazanacağına dair attığı en güzel zar olarak hatırlaması, kalan zamanın haritalarını yeniden sorgulatıyor..

Bu yazı toplam 1063 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar