Kübra Tanrıverdi

Kübra Tanrıverdi

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Uçmayı bil

A+A-

Kâğıt gibi evveli yırtar atarsın, kimliksiz görünen her ne varsa hepsini bir bir usanmadan hayatından çıkarırsın.
 Çok yaşaların yerini iyi/güzel yaşalar aldığından bu yana hiçbir anın sonsuz olmadığı kendimize hatırlatır olduk. Doğru oranı yakalayan kaç duygu kaç hayal var ise hepsinin tek tek kırılma noktasından ileri geliyor. İnsan ölçünün  kaçırılmasını fazlanın zararında yaşıyor. Dozun yararını hayat her bir adımda göz önüne serdi durdu. Bir kere değil üstelik milyonlere idi. Hissedilen ne zaman ki kendisi ile tüm çıplaklığıyla kaldı ki zira o zaman durdu ..
Olmadıı bir zaman da suyun çok ile az içilmesi nidası esasın da herşeye tamamladı. Nasıl mı ?
-İşte şöyle ;
Kuruyan yaprakların, toprağındaki ziyanların yerini terk etmesiyle renklerin sarının, kırmızını vr hardalın örgüsünü örüyor oldu. Şimdi toprak ki aldığını geri vermez dedikleri hangi dönüşü yakaladık?
Aldığı herşeyi mevsime gelen rüzgâra emirler verdi. Rüzgârın kuvveti yine baş döndürüyor.. Es rüzgâr, toprak karışsın, yağmur yağ çok yağ toprak karışşsın durulsun.  Rengi temizlensin. Bulut, kaç ay yazı yaşadın! Toprağı temizle artık sıra sana geldi. Güneş güneşliğini konuşturuyor. Yağmur, bir daha söylüyorum yağ ; yağ ki toprak zehrini içindekini kussun. Zararlı solucanlar böcekler bıraksın gitsin.. Toprağını kötüye alıştırma ki zamanla iyi gelmesin gelemesin ki zira saksılarda yerini olan bir avuç toprağı kaderine terk etme. Bırak saksı kadar olsa da umut, temizle bırakma. Pak olsun. Bunun bir adının var olduğunu ele alıp koca yağmurun şiddetini  esirgeme, gelmesinin de gitmesinin de cengi olsun.
  Toprağı temizlediği gibi kirli kalplerin çirkin yanları her bir damla da kül olarak kalsın..
Ey Yağmur, kalkan gibi gel !
Öyle bir yağki hiçbir dal hiçbir yaprak sensiz kalmasın
Karganın gözü doysun
Akbaba olmadığını anlasın
Aç gözlülüğünü sorgulasın.
Hey karga !
Git başımdan.
Senin bir akbaba olamayacağını gittiğiğin topraklardan anlayacağının farkındasın. Kaçtıkça bitiyor olduğunun peki farkındamısın?
Hey karga, git ve güzel topraklarda içini temizle. Bırak akbaba, akbaba olarak kalsın..
  Sen temiz toprakların yaman Kargasısın.

Bu yazı toplam 2925 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar