1. YAZARLAR

  2. Kübra Tanrıverdi

  3. Kelebeğin Güncesi
Kübra Tanrıverdi

Kübra Tanrıverdi

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Kelebeğin Güncesi

A+A-

"Kendi olarak sana gelen sana gereksinimi olmadan seni isteyen Sensiz de olabilecekken senin olmayı Seçen kendi olmasını seninle olmaya bağlayan"
     "O" var mı ?
Kaçıncı kader sonra ruhundaki zehirin esiri olma yeğledi. Bir sonbahar esintisi sürüdeki son Kelebek Etkisi miydi ? Geleceği geçmişe şimdiye Tekbir günü San sığdıran Kelebek nasıl gelmeliydi, nasıl gelmeliydi Ruhunda zehir dolaşan bir isin üstesinden. Gündüz kaybolan gece uyanan bir yarasayı Kelebek nasıl anlayabilsin. Şimdiye Geçmişi geleceği bir arada yaşayan kelebek yarasaya gece olunca yaşamının bitiyor olduğunu anlatsa zira ne değişirdi ? Kelebeğin tüm zamanlarını bir anda elinden almak isteyen yarasaya ne kadar anlatsak da nafile.
       Kadrin kıymetin bilene hak olduğu ne kadar da aşikar Öyle değil mi ? Bir gereksinimi olmadan gelen kendi olmasını seninle olmaya bağlayan tamamlayan kelebek, naifliğin en güzel karesini oluşturuyor. Tüm silahlar tüm sıralamalar ve saireler birbirine zıt olsun çatısı Her ne olursa olsun kelebeğin hiçbir gereksinimi olmadan yarasayı tercih etmesi kalbimizde yer alan iyi kötü tüm yarısı olarak bir selam söylüyor. Bir selam ki gönderenin içini yakıyor, alanın ise kalbine Kara bir leke çalıyor.  Çalsın, çalsın Zira hak ediyorsa kalbini öyle bir leke çalsın ki çıkamazsın çıkmasın kelebeğin halini anlamayan kör kalbi dünyalık ne yapsın ? Ufukta inanç adında topladığınız kaç saatte umudunuz ve kaç gerçek cesaretiniz kaldı ceplerinizi yoklayın.. cebinizden çaldıklarını iyi olup gasp edilince kötüye denk geldik diyen kaç insanı nasıl benliğine tanıklık ettiniz hiç düşündünüz mü ?
Soru işaretlerine saklanmasın cevaplar. Islak Sokaklar mevsimindeyiz artık vitrinleri Az sulu rakı gibidir bu kent inancınız da umudunuz da net olsun. Çalıp çıkmayın vitrinlerden umudu öyle rahatlığınız için yormayın sorgulamayı olduğu gibi olması gerektiği gibi bırakın kalsın üstü Sizde kalsın ama lütfen yormayın. İnsanların hanesine kâbesine bir tahrip daha yaratmayın. Tamamlanmayı bile size bağlamış bir iklimin Mevsimi olmak varken sabah Ayaz akşam kış öğlen yaz olmayın. Güzel olanı yıkıp yermek için dünyaya gelmediğinizi, insanların vaktini çalmak yerine güzel olan bir fidanı güzel büyütmek gibi bir amacınız ile varokun ve varlığınızı ölümsüz kılın.. 

Bu yazı toplam 1663 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar